zachodniopomorskie info

Buduj swoje portfolio społeczne

Drukuj
1 2 3

Buduj swoje portfolio społeczne – zgłoś się do programu ,,Lider Zachodniopomorski”

Współdziałanie, mini-granty, cenne doświadczenie w pracy metodą projektu i nawiązywanie sieci kontaktów - to wszystko czeka na młode osoby, które wezmą udział w programie ,,Lider Zachodniopomorski”. Właśnie rusza rekrutacja do VI edycji programu, który wspiera młode aktywne osoby w naszym regionie.  Jeśli masz chęć działania, jesteś aktywny/aktywna, czujesz, że możesz coś robić w swojej społeczności lub już to robisz, ale brakuje Ci jeszcze wiedzy i kontaktów – zgłoś się! Program zapewnia wiedzę – poprzez udział w kilkudniowych warsztatach, a także możliwość zdobycia doświadczania poprzez realizację mini-projektu. Najlepiej zaplanowane inicjatywy mają szansę otrzymać mini-grant, który wesprze realizację projektu.

Organizatorzy czekają na młode osoby z Pomorza Zachodniego, które są w wieku 17-22 lata i które są aktywne w wolontariacie, samorządzie uczniowskim, młodzieżowej radzie, lokalnym stowarzyszeniu, albo takie, które dążą do zmiany w swoim otoczeniu.

,,Lider Zachodniopomorski zakłada zdobywanie doświadczeń i rozwijanie kompetencji społecznych. W ramach warsztatów prowadzonych przez praktyków pracy projektowej uczestnicy będą mieli okazję rozszerzyć swoją wiedzę. Dzięki spotkaniom z ekspertami nawiążą sieć kontaktów i zyskają inspiracje do działania. Wizyty studyjne w organizacjach pozwolą im poznać dobre praktyki działań społecznych.

Program trwa od stycznia do czerwca 2018. W drugim tygodniu ferii zimowych wybrana grupa młodzieży z regionu spotka się na 4-dniowym warsztatach merytorycznych i wstępnie zaplanuje mini-projekty. W lutym uczestnicy przyjadą do Szczecina, by podzielić się wynikami rozmów w swoim środowisku i przedstawi koncepcje swoich mini-projektów. Od marca do połowy czerwca inicjatywy będą realizowane w społecznościach – wybrane mają szanse na mini-grant od Sekretariatu ds. Młodzieży.

Za nami pięć edycji programu i 100 młodych mieszkańców Pomorza Zachodniego, którzy podczas corocznych kilkumiesięcznych edycji programu rozwinęli z ,,Liderem Zachodniopomorskim” swoje kompetencje społeczne  – mówi Małgorzata Ludwiczek, Kierownik Sekretariatu ds. Młodzieży. To szereg opracowanych i zrealizowanych ciekawych projektów w szkołach, małych miejscowościach, w przestrzeni miejskiej, które były ważne dla nas, ale przede wszystkim dla młodych osób, które pod naszym okiem chciały doświadczyć edukacji pozaformalnej, czyli pozaszkolnej.   

Aby zgłosić się do programu należy wypełnić formularz zgłoszeniowy dostępny na stroniewww.mlodziez.wzp.pl

do dnia 21 grudnia, godz.24:00.

Udział w programie jest bezpłatny.

Funpage organizatora: www.facebook.com/sekretariatdsmlodziezy 

Wydarzenie: https://www.facebook.com/events/1732247586847784/


Komentarze / 0

musisz zalogować się, aby dodać komentarz... → Zaloguj się | Rejestracja