zachodniopomorskie info

Co trzeci Polak uprawia sport, a 64% jest zwolennikiem aktywnej rozrywki

Drukuj
1 2 3

Według 21% respondentów badania „Ulubione aktywności sportowe i rozrywki Polaków” wciąż zbyt mało się ruszamy, ale z roku na rok jesteśmy coraz bardziej aktywni – jak twierdzi 26%. Tylko 7% zapytanych uważa, że zdecydowanie jesteśmy narodem, który lubi uprawiać sport. Jak pokazują wyniki, wśród najbardziej popularnych aktywności uprawianych przez Polaków jest: bieganie - 35% oraz jazda na rowerze i ćwiczenia fitness lub siłownia – 19%, piłka nożna – 14%, spacery i nordic walking – 9%, jak również pływanie – 4%.

Wyniki badania potwierdzają, że w Polsce rośnie nie tylko popularność standardowych aktywności fizycznych, ale także sportów ekstremalnych. Spośród 1376 respondentów, 24% próbowało już raz w życiu przygody z wybranym sportem ekstremalnym, a 26% rozważa taką możliwość. Serwis Prezentmarzeń zapytał Polaków - co jest tak atrakcyjnego w sportach ekstremalnych, że wciąż przyciągają nowych śmiałków? Co trzeci respondent wskazał na chęć doświadczenia przygody i spróbowanie czegoś nowego. Dla 26% impulsem jest potrzeba poczucia wolności, a dla 21% chęć sprawdzenia swoich możliwości. Z kolei 12% wskazało na adrenalinę, a 8% na ryzyko.

Z roku na rok rośnie zainteresowanie Polaków aktywną rozrywką i sportami dostarczającymi silnych wrażeń. Dla osób poszukujących oderwania od codziennej rutyny i nietypowych form spędzania wolnego czasu, sporty ekstremalne to sposób na dawkę pozytywnej energii oraz świetną zabawę. Wielu Polaków miało już okazję spróbować aktywności z dreszczykiem emocji na przykład skacząc na bungee, ze spadochronem, wyruszając na off road czy próbując swoich sił na flyboardzie. Dla innych sporty ekstremalne to wciąż nowość, której chcieliby doświadczyć na własnej skórze. – komentuje Grzegorz Rożalski z serwisu Prezentmarzeń, pasjonat aktywnej rozrywki.

Sporty ekstremalne są atrakcyjną alternatywą dla standardowych aktywności fizycznych – jak twierdzi 27% zapytanych Polaków. Dla 22% do przede wszystkim sposób na przeżycie ekscytującej przygody. Według 19% respondentów to wyznacznik naszych czasów, a według 17% to kwestia panującej mody. Z kolei 15% zapytanych osób twierdzi, iż źródłem rosnącego zainteresowania sportami ekstremalnymi jest fakt, że coraz więcej Polaków stać na oryginalne rozrywki.

Na pytanie o preferencje Polaków związane z wyborem rodzaju rozrywki, 33%  respondentów badania wskazuje na rozrywki związane z relaksem, 22% z kreatywnością, 17% ze sportami ekstremalnym, 11% ze sportami tradycyjnymi, jak również z kulturą, a 6% z kulinariami. Co ciekawe więcej niż połowa respondentów, bo aż 64% twierdzi, że jest zwolennikami aktywnej rozrywki związanej z ruchem. Czas na rozrywkę, jak pokazują wyniki badania Polacy najczęściej znajdują podczas weekendu – 27%, wieczorem – 21% i podczas urlopu lub na wakacjach – 19%.  Najchętniej z różnych form rozrywki korzystamy w towarzystwie partnera lub partnerki – 37% odpowiedzi, z przyjaciółmi lub znajomymi – 29% wskazań oraz z rodziną – 24% odpowiedzi.


Komentarze / 0

musisz zalogować się, aby dodać komentarz... → Zaloguj się | Rejestracja