zachodniopomorskie info

KLUB SPORTOWY ARKONIA SZCZECIN ŚWIĘTUJE 70-LECIE SWOJEGO ISTNIENIA

Las Arkoński oraz stadion Arkonii przez dwa dni były centrum sportowych wydarzeń, nie tylko piłkarskich. Podczas imprezy trwał rodzinny festyn, a kibice mogli zaopatrzyć się w klubowe gadżety na specjalnie przygotowanym stoisku.

Już w piątek o 10 rano rozpoczęły się mecze młodzików, natomiast sobotnią część imprezy otworzył o godz. 10 bieg „Arkońska 7-ka” na dystansie 7 km z okazji 70-lecia klubu (dystans biegu został zmniejszony do 7 km, ponieważ 70 kilometrowa trasa byłaby zbyt długa).

W turnieju młodzików najwięcej punktów zdobyły kluby: Arka Gdynia oraz Lech Poznań `08. Arkonia uplasowała się na drugim miejscu, a Pogoń na trzecim. Jedną z największych atrakcji był mecz piłki nożnej Reprezentacji Artystów Polskich vs. Przyjaciele Arkonii, w którym zaprezentowały swoje umiejętności gwiazdy polskiej muzyki, filmu i sportu oraz byli zawodnicy KS Arkonia.

Podczas całego dnia losowane były wśród kibiców, którzy zakupili specjalne, jubileuszowe cegiełki, wyjątkowe nagrody, m.in. piłkę z autografem Prezesa PZPN Zbigniewa Bońka.