zachodniopomorskie info

Poeci do piór !

Drukuj
1 2 3

W konkursie przewidziano dwie kategorie utworów: „O Złotą Metaforę” obejmującą tematykę dowolną oraz „Metaforę Niepodległą”, która dotyczy 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę.

Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest nadesłanie zestawu 3 wierszy w czterech egzemplarzach. Autor może jednocześnie przesłać swoje wiersze w dwóch kategoriach. 

Każdy utwór powinien być oznaczony godłem /słowne lub cyfrowe, nie obrazki, czy grafiki/. Zgłoszone do konkursu prace nie mogą być, do czasu ogłoszenia wyników, publikowane w całości lub we fragmentach oraz nie mogą być nagrodzone w innych konkursach.

Wiersze należy przesłać listownie do 30 kwietnia na adres: ZWIĄZEK LITERATÓW POLSKICH ODDZIAŁ W SZCZECINIE; al. WOJSKA POLSKIEGO 90; 70-482 Szczecin z dopiskiem: Konkurs im. Józefa BURSEWICZA „O Złotą Metaforę” i „Metaforę Niepodległą”.

Szczegółowe warunki uczestnictwa w konkursie opisane są w regulaminie, który można znaleźć na stronie internetowej www.zlpszczecin.pl w zakładce KONKURSY. Informacje także można uzyskać pod numerem tel. 261 45 53 78.

Ogólnopolski Konkurs Poetycki im. Józefa Bursewicza jest organizowany w ramach projektu III SZCZECIŃSKA I ZACHODNIOPOMORSKA WIOSNA POEZJI, który jest  realizowany przez cały okres kalendarzowej wiosny. Inauguracja tego wydarzenia odbędzie się 21. marca, który przez UNESCO został ustanowiony Światowym Dniem Poezji. Uroczystość odbędzie się w Książnicy Pomorskiej im. Stanisława Staszica w Szczecinie o godz. 12.00. Organizatorzy: ZLP Oddział w Szczecinie, Książnica Pomorska oraz Fundacja Wspierania Kultury „Noc Poetów” serdecznie zapraszają – wstęp wolny.

Tekst: Danuta Sepuco

Mat. graficzne: ZLP Oddział w Szczecinie


Komentarze / 0

musisz zalogować się, aby dodać komentarz... → Zaloguj się | Rejestracja