zachodniopomorskie info

W Barlinku zabytki i turystyka idą w parze. Mocne wsparcie Programu Regionalnego

Drukuj
1 2 3

Mury obronne, które odtworzone zostaną w Barlinku mają wartość historyczną, bowiem pochodzą z przełomu XIV i XV wieku. Projekt przewiduje jednak nie tylko prace renowacyjne i konserwatorskie, ale także budowę wiaty widokowej, wytyczenie szlaku turystycznego i montaż nowego ledowego oświetlenia. Władze miasta liczą, że w ten sposób uda się zachęcić jeszcze więcej turystów do odwiedzin tej części Pomorza Zachodniego.

Prace przy rewitalizacji barlineckiego zabytku mają potrwać do końca października 2018 roku. Koszt inwestycji wyniesie ponad 1,4 mln zł. Urząd Marszałkowski z funduszy unijnych dofinansuje projekt prawie 1,3 mln zł..

- Jesteśmy w końcowym etapie wyboru wykonawcy prac, które zamierzamy zakończyć do października tego roku. Odtworzymy część zabytkowych murów świadczących o bogatej historii miasta. Ponadto atrakcją będzie punkt widokowy ulokowany na terenie Barlineckiego Ośrodka Kultury. Całość wzbogaci szlak spacerowy, który zakończy się na rynku i mosiężna makieta prezentująca Barlinek z czasów średniowiecza - mówił burmistrz Barlinka Dariusz Zieliński.

To kolejne przedsięwzięcie w Barlinku wsparte przez władze samorządu województwa. Pod koniec września ub.r. unijną pomoc - w wysokości 1,8 mln zł - przekazano na stworzenie szeregu atrakcji wokół jeziora. Do jesieni przyszłego roku powstaną m.in. trasy piesze, ścieżki rowerowe i pomosty. 

 


Komentarze / 0

musisz zalogować się, aby dodać komentarz... → Zaloguj się | Rejestracja