zachodniopomorskie info

Wiosna Monodramu 2017

Wiosna Monodramu to wyjątkowe wydarzenie kulturalne, początkowo odbywające się Wolinie, a od 2016 roku w Centrum Współpracy Międzynarodowej w Grodnie k. Międzyzdrojów w Wolińskim Parku Narodowym. Jego ideą jest zebranie na jednej scenie różnych stylów ekspresji artystycznej i najlepszych spektakli, których na co dzień trudno szukać w jednym miejscu.

W tegorocznej edycji festiwalu w podróż do świata teatru, muzyki i tańca, widzów zabiorą, m.in. artyści Teatru Obrazu ze spektaklem pt. „Przestrzeń”, Sinéad Neylon – gwiazda tańca irlandzkiego, występująca w największym na świecie widowisku RIVERDANCE, Krzysztof Napiórkowski Quartet, aktorka filmowa i teatralna Agnieszka Przepiórska z monodramem „Tato nie wraca” oraz Sylwia Różycka z recitalem „Chwilo trwaj”.

Wiosna Monodramu to jedna z ciekawszych tego typu inicjatyw kulturalnych w woj. zachodniopomorskim. Ważną częścią tego wydarzenia jest włączenie publiczności w proces twórczy poprzez ich udział w warsztatach czy aktywne uczestnictwo w spektaklach. Obok występów wybitnych artystów odbędą się także otwarte zajęcia dla młodzieży i dorosłych, dzięki którym będą mogli oni wspólnie z naszymi gwiazdami wziąć udział w tworzeniu tego wyjątkowego festiwalu – mówi Anna Balazs z Fundacji EFRWP, koordynator projektów w Centrum Współpracy Międzynarodowej w Grodnie k. Międzyzdrojów

Otwarte warsztaty bębniarskie, aktorskie i animacyjne odbędą się w dniach 22-24 oraz 24-27 maja i są skierowane do młodzieży po 10 roku życia oraz dorosłych.

Informację nt. uczestnictwa w warsztatach oraz szczegółowy program Wiosny Monodramu dostępne są na stronie Centrum: www.centrum-gordno.pl oraz profilu CWM w Grodnie na portalu Facebook: www.facebook.com/CentrumWspolpracyMiedzynarodowejGrodno

Centrum Współpracy Międzynarodowej w Grodnie k. Międzyzdrojów, położone w Wolińskim Parku Narodowym to miejsce realizacji projektów edukacyjnych i kulturowych, adresowanych do młodzieży i osób dorosłych z terenu całej Polski, w tym zwłaszcza województwa zachodniopomorskiego. W Centrum odbywają się m.in. zajęcia przyrodnicze, warsztaty kulinarne, muzyczne, plastyczne, fotograficzne oraz liczne koncerty i wystawy. Centrum to także miejsce konferencji i debat oraz spotkań tematycznych związanych z tematyką rozwoju obszarów wiejskich. Inicjatorem powstania Centrum Współpracy Międzynarodowej jest Fundacja Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej, która realizuje w nim część swojej działalności statutowej. 

Fundacja Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej jest organizacją pozarządową, działającą na rzecz rozwoju polskiej wsi. Od ponad 25 lat pomaga zmieniać jej wizerunek oraz aktywnie wspiera rozwój społeczno-gospodarczy lokalnych społeczności na terenach wiejskich. Działania EFRWP skupiają się przede wszystkim na wsparciu inwestycji z zakresu infrastruktury technicznej, rozwoju lokalnych przedsiębiorstw oraz działaniach edukacyjnych i społecznych skierowanych do osób zamieszkujących obszary wiejskie.

Kontakt dla prasy:

Justyna Iżycka, Biuro Prasowe Fundacji EFRWP
kom.: (+48) 509 331 791, e-mail: j.izycka@jipr.pl

Kontakt do CWM w Grodnie:

Anna Balazs, Koordynator projektów
kom.: (+48) 665 255 955, e-mail: annabalazs@efrwp.com.pl

Ewa Grzybowska, Koordynator projektów
kom.: (+48) 723 299 155, e-mail: e.grzybowska@efrwp.com.pl

 

TEATR OBRAZU „PRZESTRZEŃ”

Poruszamy się od punktu do punktu, tym samym wyznaczając przestrzeń wokół siebie. Nasz zbiór punktów jako osobny byt, nie może funkcjonować samoistnie ponieważ nieustannie wchodzimy w interakcje z innymi osobami, zjawiskami.

Samuel Rainchard

Wieloformatowość przedsięwzięcia zapewni pełnię wrażeń, a spektakl zapowiada się znakomicie. Artyści Teatru Obrazu 2017 zilustrują dźwiękiem słowem, tańcem i obrazem temat Przestrzeni. Performance oparty na rozważaniach nad przestrzenią niemieckiego astrofizyka Samuela Raincharda.

Malarstwo na żywo: Daniel Strzelczyk, Karolina Gołębiowska

Oprawa muzyczna: Łukasz Górewicz – skrzypce oraz zespół RAJD w składzie: Piotr Jasiński – gitara, wokal, Mateusz Spustek – bas, wokal, Tomek Kubik – perkusja, wokal, Maciej Cybulski - fortepian, DJ Twister
Choreografia: Replay Dance Studio Michał Pawłowski

Ośrodek Współpracy Międzynarodowej GRODNO

 

25 maja 2017 | czwartek
godzina 17:30

otwarcie wystawy „PRZESTRZEŃ” – prace studentów oraz wykładowców Akademii Sztuki w Szczecinie

godzina 18:30
TEATR OBRAZU „PRZESTRZEŃ
 

26 maja 2017 | piątek
godzina 19:00

Spektakl taneczny „IRLANDIA”
Gość specjalny Sinéad Neylon

 

27 maja 2017 | sobota
godzina 19.00

Krzysztof Napiórkowski Quartet

 

28 maja 2017 | niedziela
godzina 18:00

„Tato nie wraca” monodram Agnieszki Przepiórskiej

godzina 20.00

Recital Sylwii Różyckiej „Chwilo trwaj”

 

___________________________________________________________

 

Wstęp na poszczególne dni Wiosny Monodramu odbywa się wyłącznie na podstawie bezpłatnych wejściówek, dostępnych od 17 maja w Międzynarodowym Domu Kultury w Międzyzdrojach oraz w Publicznej Bibliotece w Wolinie. Liczba wejściówek jest ograniczona.

Z uwagi na ograniczoną możliwość parkowania na terenie Wolińskiego Parku Narodowego, wejściówki upoważniają do skorzystania z bezpłatnego transportu z parkingu przy boisku ORLIK w Wolinie oraz powrotu autokarem do Wolina po zakończeniu występów.

Godziny odjazdów autokaru z Wolina: 25 maja 2017 – godzina 16:30, 26 maja 2017 – godzina 18:00, 27 maja 2017 – godzina 18:00, 28 maja 2017 – godzina 17:00


Komentarze / 0

musisz zalogować się, aby dodać komentarz... → Zaloguj się | Rejestracja