zachodniopomorskie info

W celu jego realizacji zaplanowano szereg przedsięwzięć, ukierunkowanych na edukację w zakresie upowszechniania wiedzy związanej z branżą morską, ze szczególnym zwróceniem uwagi na znaczenie gospodarki morskiej i portów dla Szczecina i regionu zachodniopomorskiego.

Przewiduje się przeprowadzenie konkursów plastycznych, fotograficznych oraz historycznych, związanych z 70-leciem polskiej administracji w portach w Szczecinie i Świnoujściu. Odbędą się także lekcje o tematyce morskiej i portowej.

W dniu podpisania porozumienia rozpoczął się konkurs plastyczny dla dzieci przedszkolnych pod nazwą "Zachodniopomorskie porty oczami dziecka”.

Termin składania prac upływa 10 kwietnia 2020. Uroczystość rozdania nagród nastąpi 4 czerwca br. Będzie także konkurs fotograficzny oraz konkurs na najlepszą prezentację dotyczącą portów.

Ponadto dla uczniów klas 1-3 szkół podstawowych zaplanowano lekcje tematyczne dotyczące Odrzańskiej Drogi Wodnej.  Lekcje prowadzone będą na podstawie scenariusza przegotowanego przez Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście S.A.


Komentarze / 0

musisz zalogować się, aby dodać komentarz... → Zaloguj się | Rejestracja