zachodniopomorskie info

 • Każdy z nas może docenić Lady D.

  Każdy z nas może docenić Lady D.

  Angażują się w działania społeczne, sportowe i kulturalne, pracują w różnych organizacjach oraz  instytucjach. Pełne pasji, energii, wyjątkowe. Codziennie też pokonują bariery społeczne, komunikacyjne i architektoniczne. Takie właśnie są Lady D., czyli Niepełnosprawne Damy, uczestniczki konkursu im. Krystyny Bochenek. Do 30 lipca 2016 r. można zgłaszać kandydatki do wojewódzkiego etapu konkursu. 

  Więcej
 • Zachodniopomorskie pielęgniarki i położne świętują

  Zachodniopomorskie pielęgniarki i położne świętują

  W piątek 20 maja 2016 roku w Koszalinie, a w sobotę 21 maja w Gryfinie swoje święto obchodzić będą pielęgniarki i położne. W obchodach w Koszalinie udział weźmie członek Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego Anna Mieczkowska, zaś uroczystość w Gryfinie otrzymała wsparcie Urzędu Marszałkowskiego oraz objęta została patronatem marszałka województwa Olgierda Geblewicza.

  Więcej
 • Gwiazdy zagrają dla dzieci

  Gwiazdy zagrają dla dzieci

  Znani polscy siatkarze i siatkarki oraz skoczkowie narciarscy zagrają dla chorych dzieci. Sportowcy spotkają się na parkiecie hali szczecińskiej Azoty Arena w charytatywnym „Meczu Gwiazd” w sobotę, 21 maja. Dochód z biletów zostanie przekazany na rzecz Zachodniopomorskiego Hospicjum dla Dzieci. Patronat nad przedsięwzięciem objął marszałek województwa Olgierd Geblewicz. 

  Więcej
 • Są pieniądze na budowę i remonty dróg

   Są pieniądze na budowę i remonty  dróg

  Ponad 80 % wniosków złożonych przez miasta, powiaty i gminy Województwa Zachodniopomorskiego na remont i budowę dróg zostało rozpatrzonych pozytywnie przez Urząd Marszałkowski w ramach programu „Budowa lub modernizacja dróg lokalnych w ramach „Programu Rozwoju Obszarów  Wiejskich na lata 2014 – 2020”. Tak długo oczekiwana przez samorządy decyzja stała się faktem !

  Więcej
 • WEEKEND MAJOWY w Drawnie

  WEEKEND MAJOWY w Drawnie

  03 maja w samo południe mieszkańcy Drawna i gminy wraz z jej gospodarzem Burmistrzem Andrzejem Chmielewskim licznie zgromadzili się w Kościele pw. MBNP w Drawnie na uroczystej Mszy Świętej za Ojczyznę, którą celebrował ksiądz Dziekan Dariusz Doburzyński. 

  Więcej
 • Z okazji Dnia Strażaka

       Wszystkim Strażakom z Państwowej, Ochotniczej       i Wojskowej Straży Pożarnej składamy serdeczne życzenia:

  Wszystkiego, co Najlepsze, tylu powrotów ilu wyjazdów, spełnienia marzeń sprzętowych i lokalowych     a również osobistych oraz satysfakcji z pracy i wielu sił do kolejnych akcji!

  Więcej
 • Olimpiada bardzo zdrowa

  Olimpiada bardzo zdrowa

  18 marca 2016 roku odbył się etap okręgowy  XXIV Edycja Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK dla młodzieży szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z terenu województwa zachodniopo-morskiego. Patronat nad Olimpiadą przyjęło Ministerstwo Edukacji Narodowej, Państwowa Inspekcja Sanitarna, Uniwersytet Medyczny w Warszawie, Uniwersytet Medyczny w Łodzi i Krajowe Centrum ds. AIDS. Głównym współorganizatorem była firma Coca-Cola HBC Polska Sp. z o.o.

  Więcej
 • Policjanci migają !

  Policjanci migają !

  Tego jeszcze nie było ! 84 policjantów z woj. zachodniopomorskiego opanowało język migowy. Stało się to z sprawą akcji „Bezpieczni Obywatele Świata Ciszy”, która została zorganizowana przez Komendę Wojewódzką Policji W Szczecinie oraz Zachodniopomorski Odział Polskiego Związku Głuchych. Kilka dni temu odbyło się podsumowanie tego niebywałego przedsięwzięcia w skali regionu i kraju. Projekt został zrealizowany w ramach programu Obywatele Dla Demokracji finan-sowanego z funduszy Europejskiego Obszaru Gospodarczego oraz ze środków miasta Szczecin, pod Honorowym Patronatem Marszałka Woj. Zachodniopomorskiego Olgierda Geblewicza i Mecenatem Miasta Szczecin.

  Więcej
 • Miasto Ogród

  Miasto Ogród – impreza przyciągnęła tłumy

  Za nami jarmark Miasto Ogród – weekendowa impreza, która przyciągnęła prawdziwe tłumy. Mieszkańcy stawili się w Alei Kwiatowej, na Placu Żołnierza i Placu Lotników.
  Wydarzeniu towarzyszyło mnóstwo atrakcji. Jedną z nich była akcja „Kwiat za grat”, dzięki której zebrano ponad 700 kg zużytych elektrosprzętów.

  Więcej
 • Pacjenci w nowym oddziale

  Pacjenci w nowym oddziale

  W sobotę, 23 kwietnia, uroczyście otwarto zmodernizowany oddział ginekologiczny w Szpitalu Wojewódzkim w Koszalinie. Koszt prac remontowo-modernizacyjnych wyniósł 2,05 mln złotych. 

  Więcej
 • Dni Skandynawskie – „przestrzeń wspólnej energii”

  Dni Skandynawskie – „przestrzeń wspólnej energii”

  Skandynawia, biznes i energia spotkają się… w Szczecinie! Ruszają Dni Skandynawskie,  jedyne takie wydarzenie w Polsce.

  Więcej
 • Dzieci uczą swoich rodziców
  czyli – „Mamo, tato pobaw się ze mną”

  Na znakomity pomysł wpadły nauczycielki Przedszkola Niepublicznego „Uśmiech” w Szczecinie! W swoim przedszkolu wymyśliły program edukacyjny, który zbliża rodziców do swoich pociech. Swojemu pomysłowi nadały tytuł „Mamo, tato pobaw się ze mną” Pomysł chwycił i tak oto dzieci z rodzicami realizują zadania konkursowe gdyż taki charakter ma wymyślona w Uśmiechu zabawa połączona z edukacją dzieci i rodziców. W tym roku pierwsze nagrody otrzymały wszystkie dzieci !

  Więcej
 • Bezpieczni Obywatele Świata Ciszy

  Bezpieczni Obywatele Świata Ciszy

    W imieniu partnerów w projekcie zatytułowanym „Bezpieczni Obywatele Świata Ciszy”; Oddziału Zachodnio-pomorskiego Polskiego Związku Głuchych i Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie zapraszamy zainteresowanych dziennikarzy na konferencję prasową podsumowującą ten projekt realizowany od lutego 2015 r.

  Więcej
 • 71. Rocznica Forsowania Odry

  71. Rocznica Forsowania Odry

  Honorowy Patronat

  Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej  Andrzeja Dudy 

   

  Marszałek Zachodniopomorski Olgierd Geblewicz, Starosta Gryfiński Wojciech Konarski, Burmistrz Cedyni Gabriela Kotowicz, Burmistrz Mieszkowic Andrzej Salwa, Dowódca 12 Dywizji Zmechanizowanej gen bryg Andrzej Reudowicz, Dowódca 5 Pułku Inżynieryjnego płk dypl. Jacek Kwiatkowski, Prezes Zachodniopomorskiego Zarządu Wojewódzkiego Związku Kombatantów RP i BWP w Szczecinie Janina Koptas

  zapraszają na uroczyste obchody wojewódzkie

  71. Rocznicy Forsowania Odry

  23 kwietnia 2016r. – sobota

  Rejon Pamięci Narodowej Cedynia – Siekierki – Gozdowice

  Więcej
 • Nad morze rowerem

  Nad morze rowerem

  Nad morze rowerem, czy to jest możliwe? Okazuje się, że tak! W najbliższym czasie na Pomorzu Zachodnim powstanie blisko 1000 kilometrów ścieżek rowerowych, które zepną ponad siedemdziesiąt gmin naszego regionu. Nowo budowane ścieżki zostaną włączone system już istniejących szlaków i ścieżek rowerowych.12 kwietnia w towarzystwie Marszałka Województwa Zachodnio-pomorskiego blisko siedemdziesięciu burmistrzów i wójtów miast i gmin naszego regionu podpisało pierwsze porozumienie w sprawie budowy ścieżek rowerowych. Decydenci swoje podpisy złożyli na mapie ilustrującej przebieg przyszłych ścieżek rowerowych.

  Więcej
 • Kolejni policjanci z poznali język migowy

  Kolejni policjanci z poznali język migowy

  W ramach wspólnego projektu Oddziału Zachodniopomorskiego Polskiego Związku Głuchych i Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie pod nazwą „Bezpieczni obywatele świata ciszy”, kolejni policjanci poznali język migowy. Zajęcia, które rozpoczęły się pod koniec ubiegłego roku, odbywały się w siedzibie koła Polskiego Związku Głuchych w Wałczu, a uczestniczyło w nich 12 policjantów naszego województwa, w tym również z Wałcza.

  Więcej
 • Stargardia wydanie najnowsze

  Stargardia
  wydanie najnowsze – naukowe opracowania badań historyczno – archeologicznych na Pomorzu Zachodnim.

  Na półkach księgarskich ukazało się najnowsze wydanie  rocznika  o tematyce historyczno-archeologicznej Stargardia. Książka wydawana jest przez Muzeum Archeologiczno - Historyczne w Stargardzie. Tegoroczne wydanie jest już IX edycją  publikacji, której tematyka związana jest z historią Pomorza Zachodniego oraz terenów należących do państw leżących w obrębie basenu Morza Bałtyckiego.

  Więcej
 • POLICJANT, KTÓRY MI POMÓGŁ

  IX EDYCJA KONKURSU "POLICJANT, KTÓRY MI POMÓGŁ" (2016)

       Trwa konkurs, który odbywa się pod patronatem Komendanta Głównego Policji oraz Rządowego programu ograniczania przestępczości i aspo- łecznych zachowań "Razem Bezpieczniej".

  Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia" Instytutu Psychologii Zdrowia PTP zaprasza do składania zgłoszeń w IX edycji ogólnopolskiego konkursu pod nazwą "Policjant, który mi pomógł" służącego wyróżnieniu policjantów, którzy w szczególny sposób działają na rzecz ochrony ofiar przemocy domowej.

  Zgłoszenia w ramach obecnej edycji przyjmowane są do 31 maja 2016 roku.

  Więcej
 • W towarzystwie Strażaków i Policjantów w Dębnie zwyciężają Kenijczycy

  Pięćdziesiąt lat minęło od pierwszej edycji biegu maratońskiego w Dębnie, jednak popularność Maratonu Dębno nie słabnie. 3 kwietnia 2016 roku na starcie 43. Maratonu Dębno stanęła rekordowa liczba osób – 2429 zawodników. Zwyciężył Cosmas Mutuku Kyeva wynikiem 2:11.56. Wśród pań pierwsza metę przekroczyła Stellah Jepngetich Barsosio z czasem 2:33.13. Na starcie stanęli też Policjanci i Strażacy.

  Więcej
 • MODOWY WEEKEND W SZCZECINIE ZE ŚWIATOWYM SZNYTEM W TLE

  MODOWY WEEKEND W SZCZECINIE  ZE ŚWIATOWYM SZNYTEM W TLE

  Pierwszy weekend kwietnia w Szczecinie upływa pod znakiem Fashion Expo 2016. Na wybiegu w pięknych zabytkowych wnętrzach byłego banku pojawią się modelki, które będą prezentowały najnowsze projekty młodych projektantów mody.

  Więcej