zachodniopomorskie info

Pacjenci w nowym oddziale

Urząd Marszałkowski w Szczecinie (organ założycielski szpitala) przeznaczył na ten cel 1,2 mln złotych, co wystarczyło na adaptację pomieszczeń, a szpital przeznaczył z własnego budżetu kolejne 850 tysięcy złotych na wyposażenie oddziału.

Na otwarciu obecni byli zaproszeni goście, m.in. przedstawiciele samorządu wojewódzkiego,  powiatowego i miejskiego, parlamentarzyści, personel szpitala, reprezentanci placówek współpracujących ze szpitalem, członkowie samorządu zawodowego lekarzy i pielęgniarek. Goście mieli okazję obejrzeć efekt półrocznych prac. 

Oddział znalazł miejsce w jednym z najstarszych budynków koszalińskiego szpitala. Jednak jego wnętrze w niczym nie ustępuje oddziałom wybudowanym na przestrzeni ostatnich kilku lat na terenie szpitala: nowoczesne wyposażenie i wykończenie stwarza doskonałe warunki do pracy personelowi, a pacjentkom zapewni wysoki standard pobytu.

Anna Mieczkowska, wicemarszałek woj. zachodniopomorskiego, widząc efekty prac remontowo-modernizacyjnych nie szczędziła słów uznania.

- Droga od marzeń do sukcesu w przypadku tego oddziału Szpitala Wojewódzkiego była długa, ale myślę, że warto było poczekać,  aby dzisiaj cieszyć się efektem. Oddział  jest usytuowany w jednym z najstarszych budynków szpitala, a standardami wykończenia i wyposażeniem nie ustępuje temu, do czego już zdążyliśmy się przyzwyczaić w koszalińskim szpitalu - oceniła. - Dziękuję za cierpliwość personelowi. Niezwykle trudno jest pracować, kiedy trwają remonty, bo wiele energii trzeba poświęcić, aby pacjentki nie odczuwały tych niedogodności. Zapewniam równocześnie, że proces inwestycyjny w koszaliński szpitalu nie zakończył się. W tym roku  będzie przeprowadzona przebudowa oddziału chemii jednego dnia - stwierdziła pani marszałek. - Bardzo mocno wsłuchujemy się w głos pacjentów. Pamiętamy, że ten szpital zaspokaja potrzeby lecznicze dużej części województwa. Gratuluję i  deklaruję, że zarząd będzie wspierał koszaliński szpital - podsumowała.

- Otwarcie zmodernizowanego oddziału ginekologicznego jest kolejnym etapem dążenia do celu, a jest nim na wskroś nowoczesny, skutecznie leczący i przyjazny pacjentom szpital. Modernizujemy pomieszczenia, kupujemy sprzęt, inwestujemy w ludzi  i to przekłada się na radość z uratowanego życia i satysfakcję z poziomu świadczonych usług. Co roku jesteśmy beneficjentem  wielu nagród, najbardziej cenimy sobie te, które są wynikiem sugestii naszych pacjentów. W zeszłym roku, był to Laur Pacjenta, a w tym roku certyfikat Zadowolony Pacjent - podkreślił dyrektor szpitala, Andrzej Kondaszewski.

Podziękował za pomoc Urzędowi Marszałkowskiemu, który co roku wspiera szpital funduszami na modernizację kolejnych oddziałów. Szczególne słowa uznania skierował do posła Stanisława Gawłowskiego z PO, przewodniczącego Rady Społecznej placówki, za wieloletnią determinację we wspieraniu modernizacji placówki.

- Wiele lat temu, wspólnie z dyrektorem i ówczesnym marszałkiem województwa Markiem Hokiem (obecnie poseł PO - dop. red.) umówiliśmy się, że będziemy sukcesywnie, krok po kroku, modernizować koszaliński szpital. Ta konsekwencja przynosi efekty - powiedział Stanisław Gawłowski. - To godne miejsce do pracy, ale także godne miejsce dla pacjentek. Serdecznie gratuluję. Pana zapał i determinacja w przekonywaniu wszystkich wokół, że warto wspierać ten proces modernizacyjny przynosi zamierzone efekty. Widzimy wiele nowych obiektów. Ja wiem, że to nie koniec i są następne plany. A szpital  ma przyjaciół, którzy będą go wspierać w tych dążeniach. Życzę, żebyście nadal skutecznie pomagali ludziom - podsumował. 

FOTORELACJA

Remont objął 430 metrów kwadratowych powierzchni. W oddziale znajduje się sześć sal łóżkowych 2- i 3-osobowe oraz izolatka z pełnym węzłem sanitarnym - łącznie 16 łóżek. Wszystkie sale wyposażono w panele nadłóżkowe. W oddziale powstały dwa gabinety diagnostyczno-zabiegowe, nowoczesna sala pooperacyjna, powstały również nowe węzły sanitarne. Wykonano nowe instalacje gazów medycznych, instalacje elektryczne, ppoż., wentylację mechaniczną, wymieniono stolarkę drzwiową, wykładziny podłogowe, glazurę,  terakotę, wykonano gładzie na ścianach.

Cezary Sołowij rzecznik prasowy Szpitala Wojewódzkiego w Koszalinie


Komentarze / 0

musisz zalogować się, aby dodać komentarz... → Zaloguj się | Rejestracja