zachodniopomorskie info

 • Łosoś i spółka” zadbają o środowisko

  "Łosoś i spółka” zadbają o środowisko

  Projekt ekologiczny Związku Miast i Gmin Dorzecza Parsęty

  Zarybianie, badanie jakości wody rzek, ekologiczne warsztaty dla najmłodszych, akcja „Zaadoptuj rzekę”, książeczki edukacyjne to działania, które będą realizowane przez Związek Miast i Gmin Dorzecza Parsęty. Organizacja na ten cel otrzymała blisko pół miliona złotych dofinansowania ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego.

  Więcej
 • Zapraszamy na stronę z ogłoszeniami

  Zapraszamy na stronę z ogłoszeniami

   Ogłoszenia o poszukiwaniu wykonawców w ramach zamówień publicznych: http://tablica.siteor.pl/zapytania-ofertowe .

  Więcej
 • „Don Camillo” ze Skolwina

  „Don Camillo” ze Skolwina

  Wywiad z ks. Arturem Rasmusem pasjonatem i historykiem. Proboszcz z urzędu, a dla parafian przyjaciel, Ojciec duchowy, przewodnik i animator kultury. 

  Więcej
 • Radni województwa apelują: „Utrzymać programy na rzecz czystego powietrza na Pomorzu Zachodnim”

  Zachodniopomorski sejmik kieruje stanowisko do Narodowego oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Chodzi o utrzymanie dofinansowywania dla tych przedsięwzięć, które pozwalają mieszkańcom regionu na dalszą wymianę starych instalacji grzewczych. Apel przyjęty został podczas sesji, która odbyła się we wtorek, 27 lutego 2018 roku.

  Więcej
 • GIPO i INTER-METAL – kolejne spółki z innowacjami ze eurofundusze

  Kolejne zachodniopomorskie firmy rozwiną profile swojej produkcji wykorzystując środki Unii Europejskiej

  Więcej
 • Najniższe emerytury grożą milionom Polaków.

  Żadne programy emerytalne nie rozwiążą problemu

  Więcej
 • Benefis Włodzimierza Piątka – nestora fotografii prasowej

  Benefis Włodzimierza Piątka – nestora fotografii prasowej

  Odpowiedź na pytanie o receptę na dobre zdjęcie ma taką:

  - Widzieć światło. Reszta to technika.

  Więcej
 • To największy festiwal podróżniczy na Pomorzu Zachodnim 
  Rusza Włóczykij!

  Na trzech festiwalowych scenach wystąpi ponad setka prelegentów, począwszy od wybitnych polskich reportażystów po alpinistów oraz krajoznawców. Bogaty program mieści ponad sto punktów, a wśród nich prezentacje multimedialne, spotkania autorskie, koncerty, rajdy. W Gryfinie w czwartek 22 lutego rozpoczyna się Włóczykij. Potrwa do 4 marca br. Pomorze Zachodnie wspiera wydarzenie.

  Więcej
 • Moda czy styl życia

  Moda czy styl życia

  Do niedawana ośrodki i zabiegi SPA kojarzyły się z blichtrem, czymś nieosiągalnym, fanaberią dla wyższych sfer. Po latach okazało się, że takie zabiegi i pobyt w tego typu ośrodku to możliwość szybkiego relaksu, są też potrzebą chwili. Tego typu ośrodki, mogą być też znakomitą okazją do spędzenia czasu z rodziną. Ze względu na swoją ofertę i specyfikę  czynne są cały rok. Jednym z prekursorów tego typu wypoczynku w woj. zachodniopomorskim był ośrodek „Bagińscy SPA w Pobierowie

  Więcej
 • Ponad 100 tys. zł na edukację ekologiczną w regionie

  Po fundusze Urzędu  Marszałkowskiego będą mogły sięgnąć organizacje pozarządowe prowadzące działalność w zakresie ekologii. W sumie 110 tys. zł przeznaczone zostanie na realizację na Pomorzu Zachodnim edukacyjnych projektów w zakresie poprawy jakości powietrza i klimatu akustycznego. O środki aplikować będzie można do 9 marca 2018 roku.

  Więcej
 • WZDZ w Szczecinie poprawia jakość kształcenia. Zmiany z pomocą środków unijnych

  Wojewódzki Zakład Doskonalenia Zawodowego w Szczecinie zamierza poprawić jakość kształcenia zawodowego. Przebudowa pomieszczeń warsztatu mechanicznego będzie możliwa dzięki wsparciu RPO WZ 2014-2020. Efekt prac poznamy w trzecim kwartale br. Umowę obejmującą unijną pomoc podpisali w czwartek, 15 lutego 2018 roku w Szczecinie, marszałek województwa Olgierd Geblewicz oraz prezes WZDZ Krzysztof Osiński.

  Więcej
 • BUD-GRYF & HOME

  BUD-GRYF & HOME

  Pozostały już tylko 2 tygodnie na rejestrację udziału w spotkaniach b2b przy targach BUD-GRYF & HOME w Szczecinie.

  Więcej
 • Zwyczaje walentynkowe Polaków. Wyniki sondyKotwica

  Zwyczaje walentynkowe Polaków. Wyniki sondy

  Kwiaciarnie zapełniają się czerwonymi różami, w cukierniach lukrowane serca, a na wystawach dominują głównie misie z serduszkami. Choć celebrowanie Walentynek stało się powszechną rutyną, jak pokazują wyniki badania Polacy są jednak romantykami i zaczęli obchodzić to święto niestandardowo.

  Więcej
 • Zaproszenie

  ZAPROSZENIE

  Stowarzyszenie Dziennikarzy Rzeczypospolitej Polskiej „Pomorze Zachodnie” wspólnie z Inkubatorem Kultury zapraszają na „Spotkanie przy kominku” z kapitanem żeglugi wielkiej Zbigniewem Sakiem. Odbędzie się ono w środę 21.02.18  w Inkubatorze Kultury.

  Więcej
 •  Ośrodek Enterprise Europe Network przy Zachodniopomorskim Stowarzyszeniu Rozwoju Gospodarczego w działaniu 

  Więcej
 • Czy problem głowy ... mamy z głowy?

  Czy problem głowy ... mamy z głowy?

  Gdy Polak lub Polka mają jakiś problem … to się nim, pospolicie mówiąc, gryzą.  Jedni rozmawiają z przyjaciółmi, inni milczą pijąc dużo alkoholu, jeszcze inni wybierają sporty ekstremalne. Wielu wyznaje zasadę, że to samo przejdzie. Niewielu szuka pomocy  u specjalisty. Syndrom twardziela przyrósł do nas i jest obowiązującą maską. Trzeba też wspomnieć o drugiej stronie medalu – ostracyzmie społecznym. Dla wielu ludzi (niestety także wykształconych) ten kto chodzi do psychiatry to często potocznie mówiąc czubek lub świr. 

  Więcej
 • Marszałek: Wykonaliśmy swoje zadanie. Trzymam kciuki za GDDKiA

  Marszałek: Wykonaliśmy swoje zadanie. Trzymam kciuki za GDDKiA

  Połączy północne i zachodnie dzielnice Szczecina oraz miejscowości powiatu polickiego z autostradą A6 i drogą ekspresową S3. Zachodnie Obejście Szczecina jest o krok bliższe realizacji. Dziś, w czwartek 11 stycznia br. wniosek podpisany przez marszałka Olgierda Geblewicza o przeniesieniu na rzecz GDDKiA decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach tej inwestycji trafił do Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Szczecinie.

  Więcej
 • Golczewo doczeka się szlaku kajakowego

  Golczewo doczeka się szlaku kajakowego

  Wody Jeziora Szczucze zostaną zagospodarowane dla potrzeb rekreacyjnych i turystycznych. Realizacja projektu władz Golczewa pozwoli na powstanie szlaku kajakowego wokół akwenu. Inwestycja otrzyma wsparcie ze środków RPO WZ 2014-2020. Podpisanie umowy z udziałem marszałka województwa Olgierda Geblewicza oraz burmistrza Andrzeja Danieluka odbyło się w środę, 10 maja 2017 roku w Szczecinie.

  Więcej
 • Piknik Rodzinny w wałeckim Skansenie GWC z okazji jego 5-lecia to była świetna zabawa i dla przybyłych uczestników i dla organizatorów. Mimo niesprzyjającej pogody „urodzinowi” goście dopisali a atrakcji było co niemiara.  Mimo niesprzyjającej pogody „urodzinowi” goście dopisali a atrakcji było co niemiara. 

  Więcej
 • WILK17 wystartował

  WILK17 wystartował

  W poniedziałek 08 maja br. 12 Szczecińska Dywizja Zmechanizowana rozpoczęła ćwiczenie dowódczo - sztabowe pod kryptonimem WILK–17, które przygotowuje „Dwunastkę” do najważniejszych, tegorocznych ćwiczeń Wojska Polskiego – RYŚ-17 i DRAGON-17.

  Więcej