zachodniopomorskie info

Piknik Rodzinny w wałeckim Skansenie GWC z okazji jego 5-lecia

Na skansenie pojawiły się pojazdy militarne m.in. z Bornego Sulinowa, zostały też zaprezentowane wystawy:  „100 lat broni pancernej w miniaturze” (Muzeum Wojsk Lądowych w Bydgoszczy), modeli pojazdów pancernych (Koszaliński Pluton Modelarski) oraz  ciężarówek Wehrmachtu (Lubuskie muzeum wojskowe w Drzonowie Lubuskim). Na spragnionych czekała gorąca kawa i herbata,  dla zgłodniałych była  pyszna wojskowa grochówka i wspaniałe domowe słodkie wypieki.


Najmłodsi mogli pobawić się w strefie dziecka, gdzie przygotowano ciekawe atrakcje i zabawy, zaś na wszystkich czekał zabytkowy samochód strażacki, do którego można było wejść  i wykonać pamiątkowe zdjęcie.  

Każdy z przybyłych znalazł na pewno coś dla siebie: można było strzelać do tarcz na strzelnicy przygotowanej tradycyjnie przez wałecki LOK, smakować pyszności przygotowane przez 104. Batalion  oraz nauczyć się sztuki ratowania życia, dzięki pokazom 100. Batalionu  oraz obejrzeć dwie nowe wystawy a także fotograficzno-filmowe podsumowanie 5 lat działalności skansenu. Goście z zaprzyjaźnionych muzeów i grup rekonstrukcyjnych wystąpili w mundurach historycznych, co dodało właściwego kolorytu imprezie. Dużym wsparciem byli wolontariusze z Grupy Pancernej Wałcz oraz pracownicy Wałeckiego Centrum Kultury. Urodziny uświetnił koncert Orkiestry działającej przy GOK w Kaczorach, były też promocyjne baloniki i krówkami przygotowane specjalnie na tę okazję.

Organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim za wspólną świetną zabawę!
 

FOTO


Komentarze / 0

musisz zalogować się, aby dodać komentarz... → Zaloguj się | Rejestracja