zachodniopomorskie info

Ośrodek Enterprise Europe Network przy Zachodniopomorskim Stowarzyszeniu Rozwoju Gospodarczego w działaniu

Ośrodek Enterprise Europe Network przy Zachodniopomorskim Stowarzyszeniu Rozwoju Gospodarczego - SCP zaprasza do udziału w IX edycji Międzynarodowej Giełdy Kooperacyjnej, która odbędzie się bezpośrednio przy targach BUD-GRYF & HOME 2018.

Spotkania biznesowe przy targach, czyli tzw. Giełda Kooperacyjna to szybka i prosta forma nawiązania kontaktów gospodarczych z potencjalnymi partnerami. Przedsiębiorcy spotykają się i poznają swoje oferty w krótkim czasie, ok. 30 min. Ten czas zazwyczaj jest wystarczający do nawiązania pierwszego kontaktu. Po sygnale do zakończenia rozmowy rozpoczyna się kolejna, umówiona rozmowa przy innym stoliku. Firmy, które zgłoszą swój udział będą mogły wybrać z kim chciałyby porozmawiać podczas tej imprezy. Dzięki temu, w pierwszym dniu targów otrzymają szanse odbycia szeregu rozmów z przyszłymi kooperantami z Polski i z zagranicy. W poprzednim latach w imprezie uczestniczyły firmy z Niemiec, Finlandii, Czech, Serbii, Szwecji czy nawet Turcji.

Giełdy Kooperacyjne, to już dość powszechna forma nawiązywania nowych kontaktów gospodarczych, ale to co wyróżnia spotkania przy targach BUD-GRYF & HOME, to fakt, że impreza ma wieloletnią tradycję i  towarzyszy największym na Pomorzu Zachodnim targom dla branży budowlanej i energetycznej, a w roku bieżącym również dekoracji i wyposażenia wnętrz. Korzyścią dla uczestników jest nie tylko możliwość podjęcia interesujących rozmów z potencjalnymi dostawcami, podwykonawcami, klientami czy usługodawcami, ale również zapoznanie się z aktualnie panującymi trendami na rynku lokalnym i nowymi technologiami w branży. Co więcej, mając na uwadze aktualną sytuację na rynku  pracy, do udziału w imprezie zachęca się również Agencje Pośrednictwa Pracy, gdyż zarówno rodzime jak i zagraniczne firmy uskarżają się na brak wykwalifikowanych pracowników. To znakomita okazja do podjęcia rozmów i spróbowania rozwiązania problemów kadrowych.

Uczestnik giełdy oprócz szeregu wcześniej zaaranżowanych spotkań może również porozmawiać z wystawcami i naocznie przekonać się o jakości ich produktów. Poza przedsiębiorcami, Agencjami Pracy zarówno z Polski jak i z zagranicy, do udziału w giełdzie zaprasza się jednostki naukowo-badawcze z ofertą dla firm. Spektrum możliwości współpracy jest bardzo szerokie i jeśli ma ona doprowadzić do rozwoju firm na rynku lokalnym, to udział w Giełdzie różnych firm i instytucji na pewno nie spotka się z ograniczeniami ze strony organizatorów.

Partnerami imprezy są m.in. Izby Przemysłowo-Handlowe po stronie niemieckiej tj. IHK Ostbrandenburg, czy filia IHK Neubrandenburg w Szczecinie – Dom Gospodarki, TuTech Innovation z Hamburga, Newable Ltd. z Londynu oraz Białoruskie Centrum Transferu Technologii. Imprezę wspierają również ośrodki Enterprise Europe Network z Finlandii, Szwecji, Węgier i Belgii.

Koniunktura na rynku budownictwa oraz statystyki z poprzednich imprez, tj. średnio ponad 60 uczestników każdej giełdy, ponad 120 rozmów, czy wreszcie ok. 200 wystawców na targach i 12 tysięcy odwiedzających, brzmią obiecująco.

Aby zgłosić swój udział należy zarejestrować się online w j. angielskim  na stronie imprezy: https://budgryf2018.b2match.io. W serwisie udostępniono instrukcję w j. polskim, która z pewnością ułatwi ten proces. Termin zgłoszenia upływa 1 marca 2018.  Następnie, do 8 marca uczestnicy giełdy będą mieli okazję dokonać wyboru partnerów do rozmów, a w dniu 16 marca stawić się w halach targowych przy ul. Struga w Szczecinie, gdzie odbędzie się wydarzenie.

Szczegółowych informacji nt. giełdy udziela Pani Katarzyna Męcińska z Ośrodka Enterprise Europe Network przy Zachodniopomorskim Stowarzyszeniu Rozwoju Gospodarczego, tel.: 91 433 02 20, e-mail: k.mecinska@zsrg.szczecin.pl

Impreza objęta patronatem Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii, Prezydenta Miasta oraz Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego.

 Katarzyna Męcińska


Komentarze / 0

musisz zalogować się, aby dodać komentarz... → Zaloguj się | Rejestracja