zachodniopomorskie info

Moda czy styl życia

Pierwsze wrażenie SPA w Pobierowie  to nie wszechobecny blichtr, lecz stylowa recepcja, zadbany hol z zabytkowym zegarem, kanapy i wrażenie przytulności. Tuż obok ciekawie i stylowo urządzona kawiarnia z barem. Pokoje, sypialne przestronne, gabinety zabiegowe wyposażone w nowoczesne urządzenia  do  fizjoterapii, basen kąpielowy, nowoczesna sauna mokra i sucha a po uchyleniu okien w pokoju słychać uspakajający śpiew ptaków. Bardzo ciekawie urządzona jest stołówka ze stylowymi meblami i smacznym jedzeniem.

Jak się zmieniał ośrodek przez lata i  jaka jest jego kondycja dzisiaj zapytaliśmy właściciela ośrodka SPA w Pobierowie p. Mariusza Bagińskiego.

Nasza kondycja jest nie najgorsza. Na rynku funkcjonujemy już piętnaście lat, zatem jakoś dajemy radę. A jak to na początku, łatwo nie było. Ośrodek budowałem sam, gdyż z zawodu jestem budowlańcem. Kolega pomógł mi go zaprojektować. No i ruszyliśmy. Na początku był to skok na głęboką wodę. Obawiałem się czy uda mi się zdobyć klientów, gdyż w tamtym czasie prym w zakresie usług SPA wiódł Kołobrzeg i trochę się obawiałem, jak to będzie. Po wykonaniu  pracy marketingowej zainteresowały się nami niemieckie biura podróży i początkowo głównymi naszymi klientami byli sąsiedzi zza Odry. Teraz to się zmieniło, 60% klientów to Polacy a niemieckich gości też mamy sporo.

Czy to ośrodek tylko dla ludzi zdrowych, którzy chcą się zrelaksować?

Nie, nie tylko. U nas można skorzystać z turnusów kuracyjnych. Po przyjeździe do naszego ośrodka nasz lekarz, po szczegółowych badaniach i konsultacjach, może zalecić zestaw zabiegów fizjoterapeutycznych. Najczęściej z tej formy wypoczynku korzystają Niemcy, gdyż oni mogą ubiegać się o zwrot pieniędzy za tego typu zabiegi a u nas jest to problem. Zatem nasi rodacy rzadziej z tej  formy wypoczynku  korzystają. W naszym ośrodku zabiegi fizjoterapeutyczne prowadzą profesjonalni fizjoterapeuci oraz kosmetyczki, bo i z ich usług można u nas skorzystać.

Czy badacie rynek SPA, podglądacie konkurencję ?

Dla nas najważniejsze są rozmowy z naszymi klientami. Pytamy co zmienić, ulepszyć i poprawiać. Przygotowujemy  ankiety dla  klientów i na ich podstawie staramy się poprawiać co trzeba. W tym roku zainwestowaliśmy w remont łazienek i była to też sugestia naszych klientów. Podglądamy w Internecie rynek, porównujemy ceny oraz oferty dla klienta. My też jesteśmy podglądani, wielokrotnie zetknęliśmy się z naszymi rozwiązaniami w innych ośrodkach.

Co ciekawego proponujecie w nowym roku ?

Nowo wyposażone i odremontowane łazienki, odnowione gabinety, zabiegi lecznicze oraz zabiegi w  celu poprawienia urody. Zapraszamy. Pobierowo jest ok!

Dziękuję za rozmowę

Rozmawiał

Andrzej Wiśniewski

Zdjęcia Wojciech Lisowski i Andrzej Wiśniewski


Komentarze / 0

musisz zalogować się, aby dodać komentarz... → Zaloguj się | Rejestracja