zachodniopomorskie info

Unijna pomoc trafi do dwóch przedsiębiorstw z Ziemi Koszalińskiej. Przeznaczona zostanie na realizację trzech innowacyjnych projektów. Wszystkie warte są w ponad 14 mln zł. Dzięki ich realizacji spółki planują także zwiększyć zatrudnienie.

Spółka GIPO z Koszalina przeprowadzi dwie inwestycje. Pierwsza w zakresie projektowania i produkcji maszyn oraz rozwiązań transportowych obejmuje zakup specjalistycznej maszyny klasy CNC oraz oprogramowania do obróbki stali. Druga zaś dotyczy budowy hali produkcyjnej, nabycia maszyn i urządzeń do przetwarzania stali nierdzewnej, jak i zakupu laboratorium NDT do wykonywania badań nieniszczących metali. Wartość inicjatyw to odpowiednio 2,6 i 9,1 mln zł, z czego dotacja UE Urzędu Marszałkowskiego wyniesie 975 tys. oraz 3,3 mln zł. Zmiany w firmie zostaną wdrożone najpóźniej do lipca oraz sierpnia br. Planowany wzrost zatrudnienie to 6 etatów.

Firma Inter-Metal z Bonina zakupi nowoczesne centrum tokarsko-frezarskie pozwalające na szybszą produkcję zamówionych towarów. Głównie chodzi tu o wydajniejsze planowanie pracy czy wizualizację elementów w systemie 3D, szczególnie w zakresie cięć laserowych i  obróbki metalu. Koszt inwestycji, której koniec przewidziano za 10 miesięcy, to prawie 3 mln zł. Wsparcie z UE wyniesie 1 mln zł. Zatrudnienie w spółce ma wzrosnąć o 6 etatów.

 


Komentarze / 0

musisz zalogować się, aby dodać komentarz... → Zaloguj się | Rejestracja