zachodniopomorskie info

Miasto Ogród

Jeśli ktoś jeszcze zastanawiał się, co zrobić z bezużytecznym sprzętem elektrycznym czy elektronicznym, a nie po drodze do Ekoportu – przed weekendem otrzymał doskonałą podpowiedź. Można było wymienić go na… kwiatka. Skorzystało z tej okazji wielu szczecinian, którzy w weekend przyszli na Aleję Kwiatową i wzięli udział w evencie „Miasto Ogród”. W zamian za elektrośmieci otrzymywali sadzonki kwiatów. Przekazali w ten sposób ponad 700kg zużytego sprzętu.

To oczywiście jedno z wielu towarzyszących wydarzeń. Również w Alei Kwiatowej, która pełniła funkcję strefy animacji i edukacji, prezentowały się instytucje ze świata nauki: było m.in. stoisko Ogrodu Dendrologicznego w Przelewicach, Katedry Ogrodnictwa ZUT czy Zielonego Kombinatu. Przy zegarze słonecznym można było podziwiać instalacje przestrzenne z kwiatów czy nawet trzcin. Ich autorami były florystki. Chętni mogli wziąć udział w warsztatach malarskich, florystycznych czy produkcji cukierków. Równolegle funkcjonowało stoisko ecoszczecin.pl, gdzie mieszkańcy mogli dowiedzieć się wszystkiego o systemie gospodarowania odpadami komunalnymi. Z tej okazji skorzystało kilkaset osób.

Zielony event odbywał się jednocześnie także w dwóch innych miejscach: na placu Żołnierza oraz placu Lotników. W pierwszym z tych miejsc ustawionych zostało 20 drewnianych domków, w których prowadzona była sprzedaż produktów ekologicznych i rękodzielniczych. Zainteresowanie było na tyle duże, że w niedzielę, podczas ostatniego dnia, część wystawców zwinęła stoisko wcześniej, ponieważ skończyły im się produkty.

Na placu Lotników, w „części zielonej” znajdowały się stoiska z drzewkami, sadzonkami, ziołami, krzewami ozdobnymi oraz sprzętem ogrodowym oraz meblami. Także tutaj wystawców cieszyła frekwencja podczas wydarzenia.

FOTORELACJA


Komentarze / 0

musisz zalogować się, aby dodać komentarz... → Zaloguj się | Rejestracja