zachodniopomorskie info

WEEKEND MAJOWY w Drawnie

03 maja w samo południe mieszkańcy Drawna i gminy wraz z jej gospodarzem Burmistrzem Andrzejem Chmielewskim licznie zgromadzili się w kościele pw. MBNP w Drawnie na uroczystej Mszy Świętej za Ojczyznę, którą celebrował ksiądz Dziekan Dariusz Doburzyński. Przed wejściem do kościoła pracownice DOK-u wręczały wchodzącym kotyliony w formie flagi państwowej. Przed mszą także, w programie patriotycznym nawiązującym do Święta Konstytucji 3 Maja, pięknie zaprezentowały się dzieci i młodzież Szkoły Podstawowej w Drawnie przygotowane przez panie Joannę Markiewicz i Mirosławę Lewandowską.

Następnie wprowadzono poczty sztandarowe: Polskiego Stronnictwa Ludowego, Szkoły Podstawowej im. S. Żeromskiego w Drawnie i Gimnazjum Publicznego im. Saperów Polskich.

Pieśń pt. „Cześć Maryi” zainaugurowała sekcja artystyczna Drawieńskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku a w jej wykonanie włączyła się cała społeczność kościoła. W uroczystych czytaniach wzięły udział panie: radna RM w Drawnie Weronika Kaszuba, sołtys sołectwa Zatom Jolanta Kucharska i sekretarz Gminy Mariola Kowalewska. Zgromadzeni wysłuchali także pięknych psalmów i pieśni z towarzyszeniem gitary wykonanych przez zespół „Scholka” pod kierunkiem pań Renaty Kaszyńskiej i Agnieszki Zareckiej.

W niedzielę 1 maja 2016 r. na jeziorze Adamowo w Drawnie odbyły się "Otwarte Spinningowe Zawody Wędkarskie o Puchar Burmistrza Drawna". Organizatorem zawodów było Miejsko-Gminne Koło Polskiego Związku Wędkarskiego. Główny sponsorem był Urząd Miejski w Drawnie. Nagrody ufundował również Pan Henryk Ladra. W zawodach wzięło udział 58 wędkarzy, w tym 3 kobiety. Rywalizacja trwała 4 godziny. Pogoda w tym dniu była piękna, lecz połów niezbyt obfity. Za ufundowane nagrody Pan Henryk Ladra otrzymał z rąk Pana Prezesa Mirosława Hynka pamiątkowy puchar. W imieniu Burmistrza Drawna Andrzeja Chmielewskiego nagrody wręczała Pani Mariola Kowalewska - sekretarz gminy.

Wyniki zawodów, w kategorii:
Największy szczupak: Piotr Bolimowski - Kalisz Pom. (55 cm)
Największy okoń: Damian Czwojdziński - Gorzów 31 (34 cm)
Najlepsza wędkarka: Elżbieta Fraszczyk - Wygon
Najmłodszy zawodnik: Jakub Kotowicz

Zwycięzcą zawodów o puchar Burmistrza został Piotr Bolimowski z Kalisza Pomorskiego, zdobywając łącznie 1000 pkt
II miejsce Grzegorz Grzelczak - Zieleniewo (750 pkt)
III miejsce Daniel Grzeszczyk - Suchań (750 pkt)
IV miejsce Mateusz Kotowicz - Wygon (480 pkt)
V miejsce Damian Czwojdziński - Gorzów 31 (370 pkt)
VI miejsce Emil Grzelczak - Zieleniewo (210 pkt)
VII miejsce Arkadiusz Kusztyb - Wygon (170 pkt)
VIII miejsce Elżbieta Fraszczyk - Wygon (130 pkt)
IX miejsce Michał Ubysz - Drawno (50 pkt)
X miejsce Roman Milewski - Wygon

Fotorelacja


Komentarze / 0

musisz zalogować się, aby dodać komentarz... → Zaloguj się | Rejestracja