zachodniopomorskie info

Są pieniądze na budowę i remonty dróg

Jesteśmy pierwszym województwem w kraju, które gotowe jest do podpisania umów z beneficjentami na remont i budowę dróg – mówił podczas konferencji prasowej, która odbyła się 4 maja Wicemarszałek Województwa Zachodniopomorskiego Jarosław Rzepa. Dofinansowaniem zostały objęte drogi lokalne, gminne i powiatowe a także w mniejszości drogi wewnętrzne, które w przyszłości zostaną przekształcone w drogi gminne.

Na zgłoszonych ponad sto osiemdziesiąt wniosków rozpatrzonych pozytywnie zostało 165 wniosków na kwotę 142 619 882 złote. W wyniku realizacji inwestycji zostanie przebudowanych 60 km dróg gminnych i prawie 40 km dróg powiatowych. Od podstaw zostanie zbudowanych 5 km dróg gminnych. Jak poinformowali uczestnicy spotkania dofinansowanie otrzyma 11 powiatów oraz 50 gmin  co oznacza, że jest to blisko połowa gmin woj. zachodniopomorskiego.

Ta długo oczekiwana decyzja to jednak też obciążenie dla gmin. 63 % kwoty  sfinansuje Urząd Marszałkowski resztę będą musiały dofinansować gminy i powiaty. Zatem może być tak, że biedne gminy nie będą mogły skorzystać z  możliwości remontów i budowy  dróg gdyż nie będzie ich na to stać. Może i tu warto zastanowić jak pomóc i takim gminom a jest ich w naszym regionie sporo szczególnie na terenach po pegeerowskich.

W konferencji prasowej udział wzięli: Wicemarszałek Woj. Zachodniopomorskiego Jarosław Rzepa oraz po. Dyrektor Wydziału Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich Urzędu Marszałkowskiego Artur Przybylski.

 

 

 

 

 

 

Tekst i foto Andrzej Wiśniewski


Komentarze / 0

musisz zalogować się, aby dodać komentarz... → Zaloguj się | Rejestracja