zachodniopomorskie info

Zachodniopomorskie pielęgniarki i położne świętują

W Koszalinie pielęgniarki i położne świętować będą także 25-lecie powstania swojego samorządu.
W programie obchodów przewidziano wręczenie wyróżnień i sztukę teatralną „Szalone nożyczki”. Organizatorem uroczystości, które rozpoczną się w piątek, 20 maja o godz. 10 w Bałtyckim Teatrze Dramatycznym, jest Okręgowa Izba Pielęgniarek i Położnych w Koszalinie.

W Gryfinie pielęgniarki i położne spotkają się dzień później. Uroczystość odbędzie się w sobotę, 21 maja w Gryfińskim Domu Kultury. Początek godz. 10:30. Jak zapowiada organizator - Szczecińska Izba Pielęgniarek i Położnych - będzie to okazja do przybliżenia pracy pielęgniarek oraz podziękowania im za ciężką pracę. Bogaty jest program przedsięwzięcia, m.in. wystąpi Chór Szczecińskiej Izby Pielęgniarek i Położnych oraz Teatr ELIKSIR. Dodatkowo zwiedzić będzie można wystawę nawiązującą do historii zawodu pielęgniarki i położnej.

Międzynarodowy Dzień Pielęgniarek obchodzony jest corocznie 12 maja. Święto zostało ustanowione przez Międzynarodową Radę Pielęgniarek na Kongresie w Meksyku w 1973 roku. Samorząd Województwa Zachodniopomorskiego jest organem tworzącym dla czternastu placówek ochrony zdrowia. Osiem z nich to szpitale. Obecnie zatrudnionych jest w nich ponad 2 tys. pielęgniarek i położnych.

Obchody Międzynarodowego Dnia Pielęgniarek i Położnych

Koszalin - Piątek, 20 maja 2016 roku , godzina 10, Bałtycki Teatr Dramatyczny, ul. Plac Teatralny 1

Gryfino - Sobota, 21 maja 2016 roku, godzina 10:30, Gryfiński Dom Kultury, ul. Szczecińska 17


Komentarze / 0

musisz zalogować się, aby dodać komentarz... → Zaloguj się | Rejestracja