zachodniopomorskie info

34 jednostki OSP z Grantami Strażackimi marszałka

Maksymalna kwota dotacji dla jednostki wyniosła 10 tys. zł. Strażacy przyznane środki przeznaczą m.in. na najpotrzebniejsze remonty remiz i bram garażowych, odnowienie elewacji, modernizację systemu grzewczego, wymianę  stolarki okiennej.

– Strażacy-ochotnicy są często pierwsi na miejscu pożarów i wypadków, pomagają  w czasie pandemii. Teraz przyszedł czas na wsparcie ich samych, a dokładniej miejsc, w których spędzają czas na służbie. Doświadczenie z poprzednich edycji konkursu  „Animator życia społecznego na obszarach wiejskich – OSP” oraz analiza potrzeb jednostek OSP wpłynęła na decyzję, aby w tym roku skupić się na wykonaniu prac remontowych, modernizacyjnych i konserwatorskich w budynkach OSP – wyjaśnia Wicemarszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Kustosz.

Granty otrzymają OSP z miejscowości: Połczyn-Zdrój, Karlino, Mętno, Mechowo, Biały Bór, Tanowo, Recz, Świerzno , Drawno, Widuchowa, Domacyno, Zamęcin, Lipiany, Sławoborze, Żukowo, Stradzewo, Polanów, Obryta, Stara Dąbrowa, Bielkowo, Słowieńsko, Chojna, Trzebież, Stepnica, Charzyno, Sławno, Wilcze Laski, Siemyśl, Trzcińsko -Zdrój , Jeżyczki, Moryń, Rów, Wełtyń, Korzystno.

Zaplanowane remonty w remizach, zgodnie z założeniami konkursu,  powinny zakończyć się do końca roku.

Samorząd Województwa Zachodniopomorskiego od lat wspiera finansowo drużyny strażackie – liderów  integracji społecznej w środowiskach wiejskich. Co roku w remizach pojawiają się nowe wozy i łodzie do przeprowadzania akcji ratunkowych. Jednostki OSP otrzymują  Automatyczne Defibrylatory Zewnętrzne, urządzenia GPS, ale i niezbędny sprzęt potrzebny w codziennej  pracy. W ostatnim czasie OSP skorzystały także z pomocy z Zachodniopomorskiego Pakietu Antykryzysowego.

 

Rozstrzygnięcie Granty Strażackie: http://www.wws.wzp.pl/aktualnosci/granty-strazackie-2020-rozstrzygniete

 

Biuro Prasowe

Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego


Komentarze / 0

musisz zalogować się, aby dodać komentarz... → Zaloguj się | Rejestracja