zachodniopomorskie info

Bibliotekarka Roku na Pomorzu Zachodnim pracuje w Karsiborze

Zmieniła małą gminną bibliotekę w centrum życia kulturalnego gminy Wałcz i stworzyła miejsce, które nie tylko wspomaga rozwój intelektualny, ale jest też przyjazne i pomocne mieszkańcom. Pani Aldona Piaskowska, dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Karsiborze została zwyciężczynią konkursu „Zachodniopomorski Bibliotekarz Roku 2019”.

 

Wśród zasług dyrektor A. Piaskowskiej jest m.in. umiejętne pozyskiwanie środków zewnętrznych, dzięki czemu biblioteka w Karsiborze jest całkowicie zautomatyzowana i wyposażona w nowoczesny sprzęt komputerowy. Oprócz księgozbioru gromadzi też lokalne dokumenty (zdjęcia, pamiętniki, listy) i wydaje własne publikacje regionalne. W 2019 r. były to „Wędrówki wałeckie w pięciu wymiarach” Jarosława Leszczełowskiego, trzecia już publikacja traktująca o historii i walorach gminy Wałcz.

                                       

Dyrektor A Piaskowska dba o  promowanie biblioteki i jej  osiągnięć w lokalnej prasie i telewizji, jak też o efektywną współpracę ze szkołami, bibliotekami w powiecie, z Wałeckim Centrum Kultury oraz ze lokalnym środowiskiem: Kołem Gospodyń Wiejskich, Klubem Seniora+ czy Ochotniczymi Strażami Pożarnymi.

 

Prowadzony przez nią od dwóch lat Klub Senior+ cieszy się powodzeniem m.in. dlatego, że obok wiedzy czy rozrywki osoby starsze mogą tu uzyskać pomoc w rozwiązaniu różnych spraw życiowych jak rejestracja do lekarza, zamówienie biletu lotniczego czy napisanie podania do instytucji. Jest też pomysłodawczynią i współrealizatorką takich wydarzeń, jak m.in. Wieczornica Patriotyczna w skansenie w Zdbicach i Ogólnopolski Plener Artystyczny, który odbywa się w różnych miejscowościach gminy Wałcz.

 

W XI edycji Konkursu Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego i Zarządu Okręgu Zachodniopomorskiego Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich o Nagrodę  im.  Stanisława Badonia  „Zachodniopomorski Bibliotekarz Roku 2019 przyznano także wyróżnienia dla: Krystyny Obary z Biblioteki Publicznej w Mirosławcu, Aldony Pietkiewicz z Filii 14 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Szczecinie, Marcina Pierzchlińskiego z Białogardzkiej Biblioteki Publicznej, Justyny Zofii Grzegorczyk z Filii 12 Koszalińskiej Biblioteki Publicznej.

 

Biuro Prasowe

Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego


Komentarze / 0

musisz zalogować się, aby dodać komentarz... → Zaloguj się | Rejestracja