zachodniopomorskie info

Branża e-commerce zainspiruje na e-nsp!ration Day

Jeszcze nie tak dawno o zakupach w internecie Polacy myśleli przez pryzmat bezpieczeństwa i braku wiarygodności sprzedającego. Dziś dostrzegają głównie zalety. Wygodę, oszczędność czasu i pieniędzy. Spośród ponad 27,8 mln internautów w Polsce (badanie Gremius 2018 r.) już ponad 56% osób przyznaje się do zakupów w sieci (wzrost w ciągu roku o 2%), a co czwarta osoba kupuje w zagranicznych sklepach. Rozwój branży obrazują kolejne inwestycje liderów tego sektora na Pomorzu Zachodnim (Amazoon, Zalando, Bestseller). Ecommerce to tak naprawdę setki firm, a część z nich przed trzema laty zdecydowała się utworzyć Klaster Biznesu Pomorza Zachodniego. Współpraca pomaga im optymalizować koszty, dokonywać wspólnych zakupów czy prowadzić projekty badawcze, które indywidualnie były by bardzo kosztowne. Klaster nie boi się również inspirować.

- Postęp technologiczny i światowa konkurencja sprawiają, że przedsiębiorstwa muszą współpracować, by móc się rozwijać. Klaster eBiznesu Pomorza Zachodniego naturalnie wzmacnia regionalną logistykę, jedną z naszych specjalizacji. By się rozwijać potrzeba jednak wiedzy i świeżych pomysłów. E-nsp!ration Day to wyjście naprzeciw wyzwaniom – mówi marszałek województwa zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz.

Drony, roboty, a może w inny sposób będą już niedługo do naszych domów dostarczane zamawiane w Internecie przesyłki. Coś, co dziś może się wydawać futurystyką, jest bliżej niż nam się wydaje. 26 kwietnia br. podczas e-nsp!ration Day 2019 o przyszłości handlu elektronicznego opowie Rafał Brzoska (Integrer), Radosław Włoczewski (Płodni.com) przybliży aktualne trendy marketingu internetowego, Łukasz Wichłacz (coffedesk.pl) wyjaśni jak zbudować sklep w sieci od podstaw. Dla przedsiębiorców nie zabraknie również wiedzy o możliwych pułapkach utylizacji opakowań i ochrony danych osobowych (Kancelaria SDO), czy wpływie zakazu handlu w niedziele na handel elektroniczny.

E-nsp!ration Day będzie również okazją do zaprezentowania coraz większych możliwości logistycznych Pomorza Zachodniego. Takie perspektywy daje rozwój strefy cargo w Porcie Lotniczym Szczecin – Goleniów, a także koncepcja terminalu multimodalnego w Dunikowie pod Szczecinem.

e-nsp!ration Day 2019   I   Konferencja e-commerce i logistyki

Czwartek, 25 kwietnia 2019 r. godzina 8.30

PDC Logistics Sp. z o.o., ul. Kablowa 1, Szczecin - Załom

Rejestracja: https://evenea.pl/imprezy/konferencje/szczecin-zalom/e-nspiration-day-2019-217972

Uczestnictwo w wydarzeniu jest bezpłatne, ilość miejsc jest ograniczona.

Serdecznie zapraszamy

Biuro Prasowe

Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego


Komentarze / 0

musisz zalogować się, aby dodać komentarz... → Zaloguj się | Rejestracja