zachodniopomorskie info

Duńska nagroda królewska po raz drugi dla firmy z Pomorza Zachodniego

Oferują jedną z najszerszych na rynku gamę elementów hydraulicznych, węży i płynów oraz centralne smarowanie dla producentów OEM, dostawców usług, importerów maszyn, rynku wtórnego i MRO. Specma swoją działalność na Pomorzu Zachodnim rozpoczęła pod koniec 2009 roku w Goleniowie. Przedsiębiorstwo założono z myślą o wsparciu jednego z głównych klientów - Cargotec Corperation, który przenosił na Pomorze Zachodnie swoją działalność z Finlandii. Dziś wśród jej klientów są również takie globalne marki jak Volvo Construction Equipment - VCE i Rolls Royce Marine.

 W 2013 roku Specma otworzyła pierwszy zakład w Stargardzie, do którego została przeniesiona cała produkcja i wszystkie operacje. Już po roku obok pierwszej hali produkcyjnej (1000m2) wybudowaną kolejną, dostosowując park maszynowy i magazyn do najnowszych standardów. Obecnie na powierzchni 2700 m2 firma Specma zatrudnia 89 pracowników, a niebawem zakończą się kolejne inwestycje w dodatkowe przestrzenie produkcyjne (5000m2) i biura (750m2).

 Dyplom Duńskiego Stowarzyszenia Eksportu i Medal Honoru Księcia Henryka przyznawany jest firmom lub osobom, które wykazują wyjątkowy wysiłek w promowaniu duńskich produktów i usług za granicą. Pierwszą firmą z naszego Regionu, która otrzymała tą nagrodę był szczeciński BIC Electric. Pomorze Zachodnie z inwestycjami wartymi ponad 1 mld zł jest drugim regionem w Polsce po Mazowszu (inwestycje warte ponad 2,2 mld zł) najchętniej wybieranym przez duński biznes. Duńczycy, to zaraz po Niemcach najchętniej inwestująca w Zachodniopomorskiem nacja. Wśród tych największych inwestycji są m.in. DGS (2 tys. pracowników), ESPERSEN (blisko 2,5 tys. pracowników), KK Wind Solutions (550 pracowników), 3Shape, JVP Steel, Ferrosan. Zachodniopomorskie firmy co roku eksportują do Danii towary warte blisko 1 mld zł.


Komentarze / 0

musisz zalogować się, aby dodać komentarz... → Zaloguj się | Rejestracja