zachodniopomorskie info

Gmina Stepnica podsumowanie i plany

Oddano do użytkowania nowo wybudowaną świetlicę wiejską w miejscowości Łąka, w której zgodnie z zapotrzebowaniem utworzono świetlicę socjoterapeutyczną. Położono nowe zadaszenie na Amfiteatrze w Stepnicy, wyremontowano molo. Wszystkie te duże działania i szereg mniejszych, których wymienić nie sposób,  na pewno poprawiły jakość życia mieszkańców, ale też w mniejszym lub większy stopniu przyczyniły się do wzrostu atrakcyjności turystycznej gminy.

Gmina od  wielu lat stawia na rozwój turystyczny. W roku 2019 Stepnicę odwiedziło  ponad 70 tys. turystów. Główną atrakcją gminy jest oczywiście bezpieczna stepnicka plaża, która od wielu lat szczyci się międzynarodowym certyfikatem  Błękitnej Flagi, przy której działa rok rocznie doposażana wypożyczalnia sprzętu plażowego i pływającego. Miłośnicy pieszych i rowerowych wędrówek skorzystać mogą z ponad 60 km szlaków rowerowych  oraz ponad 20 km pieszo-rowerowych w lasach Puszczy Goleniowskiej w tym trasę rowerową po wale przeciwpowodziowym z widokiem na Zalew Szczeciński i  wiodącą przez  Park Natury Zalewu Szczecińskiego.  Żeglarzom nasza gmina ma do zaoferowania   aż cztery przystanie żeglarskie: na Kanale Młyńskim w Stepnicy, im. Kapitana Roberta Hilgendorfa w centrum miasta oraz dwie mniejsze w Kopicach i Gąsierzynie. To nie koniec jednak inwestycji w tym zakresie, ponieważ dzięki wybudowanemu przez Urząd Morski falochronowi, który zapewni bezpieczeństwo cumujących łodzi w całym porcie, gmina Stepnica planuje rozbudowę przystani im. Kapitana Roberta Hilgendorfa tak, aby Stepnica stała się niekwestionowaną mekką żeglarską w województwie.

Plany na 2020 rok

W planach gminy na przyszły rok są dalsze działania, które polepszą jakość życia mieszkańców i przyczynią się do jej rozwoju, a więc kontynuacja budownictwa mieszkaniowego, inwestowanie w nowe wodociągi, zagospodarowanie przestrzeni publicznej w tym budowa miasteczka rowerowego, ośrodka Edukacji Przyrodniczej o faunie i florze Zalewu Szczecińskiego i wiele inwestycji, które nadal będą podnosić atrakcyjność turystyczną naszej gminy.  Dzięki naszym działaniom w najbliższym roku  odbędzie się też remont drogi wojewódzkiej 111 łącznie z budową nowego mostu na Gowienicy, przyczyni się to na pewno do poprawy bezpieczeństwa, ale także zupełni zmieni wygląd naszego miasta. 

Zapraszamy więc wszystkich do naszej gminy na mały rekonesans tego o czym dziś Państwu opowiedzieliśmy!


Komentarze / 0

musisz zalogować się, aby dodać komentarz... → Zaloguj się | Rejestracja