zachodniopomorskie info

Ińsko z nowymi atrakcjami. Widok z 30 m!

Wieża widokowa w Ińskim Parku Krajobrazowym ma stalową, ażurową konstrukcję o wysokości 30 metrów. Jej kolorystyka nawiązuje do identyfikacji wizualnej Pomorza Zachodniego. Obiekt ma 8 „pięter” i wyposażony jest w schody oraz windę. Z wieży rozpościera się widok na jezioro Ińsko oraz Rezerwat Wyspa Sołtyski.

 Otwarcie wieży widokowej w Ińsku | Piątek 5 kwietnia br. godz. 12.00. 

W wydarzeniu planowany jest udział marszałka Olgierda Geblewicza i wicemarszałka Jarosława Rzepy

Pomost na Jeziorze Ińsko usytuowany jest wzdłuż linii brzegowej. Jego konstrukcja składa się z dwóch części, jedna z nich jest stała, oparta na stalowych palach, a druga wzniesiona na betonowych pływakach. Łączna długość to 216 m.

Otwarcie pomostu na Jeziorze Ińsko | Czwartek 4 kwietnia br., godz. 15.00

Wieża i pomost to część wielkiego projektu budowy infrastruktury turystycznej w 6 parkach krajobrazowych województwa zachodniopomorskiego, w który zaangażowanych było łączenie 32 partnerów, głównie gminy i nadleśnictwa. W 300 miejscach stanęły ponad 2 tys. elementów: wiaty, ławki i ławostoły, tablice, miejsca ogniskowe, kosze na śmieci oraz ruchome elementy edukacyjne. Oddanie do użytku pomostu i wieży odbędzie się w ramach dwudniowej konferencji w Ińsku, która będzie wydarzeniem kończącym cały projekt. 


Komentarze / 0

musisz zalogować się, aby dodać komentarz... → Zaloguj się | Rejestracja