zachodniopomorskie info

Kołobrzeg ma mieszkanie, które daje szansę na samodzielność

Pod okiem terapeutów, w specjalnie przystosowanym do tego celu mieszkaniu, wkraczają w dorosłość. To dobry start dla osób z całościowym zaburzeniem rozwoju, w tym z autyzmem i zespołem Aspergera. W Kołobrzegu z takiej pomocy korzysta obecnie 12 uczestników projektu „Azymut – Samodzielność” realizowanego przez Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego. Mieszkanie zostało oficjalnie otwarte 1 marca.

  Treningi samodzielności odbywają się w specjalnie przygotowanym mieszkaniu wspomaganym. W województwie zachodniopomorskim przygotowano 6 takich miejsc – w Kołobrzegu, Stargardzie i cztery w Goleniowie. Zaprojektowane są według standardów mieszkalnictwa wspomaganego, opracowanego w porozumieniu z rodzicami i organizacjami pozarządowymi. To bardzo ważne, ze względu na specyfikę życia osób z całościowym zaburzeniem rozwoju.

 W poniedziałek, 1 marca 2021 r. marszałek Olgierd Geblewicz odwiedził mieszkanie wspomagane znajdujące się przy ulicy Łopuskiego 54 w Kołobrzegu. W spotkaniu uczestniczyła także Anna Bańkowska z Zarządu Województwa, prezydent Kołobrzegu Anna Mieczkowska, senator RP Janusz Gromek i Barbara Szczeglik dyrektor Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Kołobrzegu.


Komentarze / 0

musisz zalogować się, aby dodać komentarz... → Zaloguj się | Rejestracja