zachodniopomorskie info

Międzyzdroje - nie tylko morze

      „Od morza nie uciekniemy mówi- Mateusz Bobek-Burmistrz Międzyzdrojów. Staramy się tworzyć alternatywę dla turystów, którzy nie tylko lubią zgiełk nadmorskiej plaży. Zachęcamy ich  do odwiedzania  Wolińskiego Parku Narodowego, chcemy też zainteresować ich dostępem do Zalewu Szczecińskiego, by pokazać naszą gminę od innej strony ,wcale nie mniej ciekawą od tej, którą mają na plaży i wokół plaży. Oczywiście, że turyści przyjeżdżają do nas po słońce i chcą posłuchać szumu morskich fal ale nie zawsze jest pogoda do opalania  i robimy wszystko, by ten turysta u nas pozostał i mógł cieszyć się  florą i fauną okolic Międzyzdrojów, znakomicie przy tym odpoczywając, mając też do wyboru bogate propozycje kulturalne w mieście .” 

     Okazuje się, że włodarze gminy wcale się pomylili obierając taki kierunek rozwoju turystyki w mieście i gminie. Wielu wczasowiczów rusza w leśne ostępy, by znaleźć spokojne miejsce dla siebie, by odpocząć od zgiełku  nadmorskiej plaży, by obcować  z nieskażoną naturą. Okazuje się, że nie tylko plaża jest atutem miasta. Pomału atutem stają się miejsca, które do tej pory były mniej dostrzegane. Aby zachęcić turystów do bardziej aktywnego wypoczynku  i ułatwić dostęp do nieskażonej przyrody  miasto rozbudowuje sieć dróg rowerowych, na terenie WPN powstają stacje rowerowe, miejsca do biwakowania, przygotowywane są materiały informacyjne i foldery, które podpowiadają i doradzają jak korzystać z dobrodziejstw natury i  co ciekawego M i G Międzyzdroje ma pod względem turystycznym do zaoferowania. Ważną propozycją dla turystów ma być agroturystyka, która zaczyna się rozwijać.

     „Rozważając kierunki w rozwoju turystki, analizowaliśmy potrzeby turystów, oraz kto nas odwiedza mówi - Burmistrz Miasta Międzyzdroje Mateusz Bobek. Okazuje się, że bardzo liczną grupą turystów są  Czesi. Lubią u nas wypoczywać i w związku z tym przygotowaliśmy całą kampanie promocyjną dla naszych sąsiadów z za południowej granicy, sporo jest też mieszkańców Dolnego Śląska i również w tamtą część polski kierujemy naszą ofertę. Walczymy też o turystę z  drogi S -3, który jadąc dalej, wpadnie do nas choć na chwilę i zauroczy się naszym miastem. Walczymy z determinacją  też oto ,by przedłużyć możliwości pobytu w Międzyzdrojach i dlatego oferta związana od odpoczynkiem na trenie Wolińskiego Parku Narodowego jest dla nas taka ważna. Obserwujemy pozytywne sygnały,  turyści co raz częściej zostają poza tzw. sezonem  to nas cieszy!”

      Kolejną bardzo interesującą propozycją dla turystów oraz dla mieszkańców miasta jest oferta kulturalna. W Międzynarodowym Domu Kultury organizowane są wystawy malarskie i fotograficzne. Specjalnie organizowane są zajęcia  dla dzieci z animatorami, którzy przygotowują  i dostosowują je do potrzeb najmłodszych gości i mieszkańców Międzyzdrojów. Organizowane są koncerty muzyki klasycznej oraz plenery malarskie. Aby uprzyjemnić pobyt, miasto przystąpiło do rewitalizacji parków. Nasadzane są nowe rośliny, porządkowane są alejki, powstaje mała infrastruktura do wypoczynku: ławki, zadaszanie itd. Międzyzdroje czekają!

Tekst Andrzej Wiśniewski


Komentarze / 0

musisz zalogować się, aby dodać komentarz... → Zaloguj się | Rejestracja