zachodniopomorskie info

Od ćwierć wieku z Refleksjami

    Wzruszające było spotkanie po latach tych, którzy tworzyli to czasopismo z tymi, którzy teraz kontynuują trud wydawania periodyku tak ważnego w życiu oświatowym i intelektualnym naszego regionu. Refleksje nie są ortodoksyjne, ale otwarte są na nowinki związane z efektywnym nauczaniem, nie stronią od nowych pomysłów, tam jest też miejsce dla intelektualistów którzy często w swoich artykułach pokazują szkołę, procesy dydaktyczne, nauczanie, nowoczesne zjawiska w szkole w aspektach socjologicznych, psychologicznych i filozoficznych.

      Refleksje wsiąkły w polską szkołę. Jednym z ich sukcesów jest to, że trafiły w Polskę oraz poza granice naszego kraju i dlatego od pewnego czasu ukazują się dwujęzycznie. Świetnym pomysłem  na podkreślenie jubileuszu są Retrospekcje - 25 rozmów na 25-lecie „Refleksji” Warto sięgnąć do tego wydawnictwa w którym na temat edukacji, społeczeństwa i kultury wypowiadają się naukowcy, pedagodzy, dziennikarze. Retrospekcje zredagował nagrodzony „Odznaką Honorową Gryfa Zachodniopomorskiego”, nadaną przez Zarząd Województwa Zachodniopomorskiego redaktor prowadzący Refleksje dr Sławomir Iwasiów. Organizatorzy spotkania nie zapomnieli o tych którzy z czasopismem od lat współpracują. Tym najbardziej wytrwałym  wręczono „Zachodniopomorskie Latarnie Oświaty. Wyróżnione  zostały dwie współpracujące z „Refleksjami” autorki – Grażyna Dokurno, nauczycielka matematyki, wicedyrektorka Gimnazjum w Barlinku, pisząca felietony, oraz Katarzyna Rembacka, która wraz z redakcją współtworzy rubrykę „W IPN-ie”. Wyróżnienia wręczyła Urszula Pańka – dyrektorka ZCDN-u.

W rozwój Refleksji mają też wkład  dziennikarze Elewatora Kultury - Krzysztof Lichtblau redaktor naczelny portalu i piszący ten tekst Andrzej Wiśniewski. Oboje mieliśmy przyjemność publikowania artykułów. W następnym wydaniu Refleksji ukaże się również materiał prasowy  autorstwa piszącego ten tekst.

Z okazji jubileuszu całej redakcji Refleksji życzymy wielu nowych pomysłów, ostrego pióra oraz ciekawych współpracowników. Gratulujemy !

Fotogaleria

Tekst i foto Andrzej Wiśniewski  

oraz Zachodniopomorskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli          


Komentarze / 0

musisz zalogować się, aby dodać komentarz... → Zaloguj się | Rejestracja