zachodniopomorskie info

PDC Logistics z jeszcze większą halą w Szczecinie – Załomiu

Dziś obsługują blisko 800 tys. klientów, ale zanim weszli na biznesowy szczyt mieli głównie pasję do sportów motorowych i pomysł jak na tym zarobić. Na początku XXI wieku kilku Szwedów w nieskończoność polowała na części zamienne do motocykli i pewnych dostawców. To obudziło ideę magazynowania i sprzedaży części motocyklowych w Internecie oraz oferowania szybkiej i niezawodnej obsługi. Zaczynali w prawdziwym garażu, pierwszy sklep internetowy uruchomili w 2005 roku, a po kilku miesiącach garaż już nie wystarczał. Oficjalnie firma Pierce AB powstała w 2009 r. wraz z uruchomieniem portalu 24MX. W kolejnych lata firma otwierała następne sklepy internetowe, wszystkie dedykowane motocyklistom, a nawet fanatykom skuterów śnieżnych.

Pierce rozwinął się w naturalny sposób dzięki ekspansji geograficznej, a dzisiaj jest obecny na siedemnastu rynkach europejskich. W 2015 r. firma jako pierwsza zdecydowała się pojawić w Polsce, na Pomorzu Zachodnim.

- Byliśmy pierwszą firmą, dla której Panattoni Europe postawiło pierwszą halę na zdewastowanym terenie po fabryce kabli. Po trzech latach mamy w tym miejscu nowoczesny park logistyczny, w którym zatrudnienie znalazły tysiące mieszkańców okolicznych gmin. W PDC stanowimy wspaniałą rodzinę, zatrudniamy osoby niepełnosprawne. Jestem dumny z tego, co udało nam się osiągnąć w tak krótkim czasie i z optymizmem patrzę w przyszłość. – wyjaśniał Dyrektor PDC Logistics Sp. z o.o.Sebastian Świątek.

Zaczynali od najmu 11 tys. m kw., a dzięki nowododanej inwestycji zajmują hale magazynowe o powierzchni 37 tys. m kw.

Jesteśmy zachwyceni naszą trzyletnią obecnością na Pomorzu Zachodnim. Do tej pory zainwestowaliśmy dużo i zamierzamy inwestować w przyszłości. – powiedział Prezes Zarządu Pierce AB Henrik Zadig.

Inwestorem było Panattoni Europe, której park logistyczny w Załomiu miał początkowo obejmować 35,5 tys. m kw. magazynów. Dziś, zajmują one prawie 109 tys. m kw, z czego wolne pozostaje niespełna 5% powierzchni. Firma, planuje rozbudowę powierzchni magazynowej o ponad połowę.

- Robiłem dzisiaj wielkie oczy wjeżdżając na ten teren. Doskonale pamiętam to miejsce z czasów Fabryki Kabli Załom. Branża e-commerce i nowoczesna logistyka to specjalizacje naszego regionu. To dzięki czemu nasz region tak pięknie się zmienia. Bardzo się cieszymy, że taka perspektywiczna branża tak dobrze czuje się w naszym regionie. Chcemy, by ten biznes rozwijał się i kwitł dalej. Wiemy, jakie jeszcze mamy bariery. Air cargo – to jest rzeczywiście dla nas wyzwanie. Chcielibyśmy, żeby transport powietrzny rozwijał się także w naszym regionie. – mówił Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz.

Województwo Zachodniopomorskie jest atrakcyjnym celem dla szwedzkich inwestorów, m.in. z powodu bliskości do Szwecji, dobrze rozwiniętej infrastruktury ułatwiającej dojście do europejskich konsumentów oraz sprzyjającego klimatu gospodarczego.

- Szwedzki rynek e-commerce należy do tych najbardziej rozwiniętych w całej Europie. Stanowi on na dzień dzisiejszy 10 % całego handlu detalicznego. Rynek cechuje się innowacyjnymi rozwiązaniami dążącymi do ułatwienia konsumentom zakupów w sieci, wśród nich bezpiecznymi formami płatności, oraz wygodnymi warunkami zakupów i zwrotów. W ostatnich latach zauważamy coraz większą integrację między szwedzkim i polskim rynkiem e-commerce, m.in. dzięki szwedzkim inwestycjom na rynku polskim. Dobrym przykładem jest spółka Pierce AB, która rozwija się dynamiczne w całej Europie dzięki inwestycji w centrum dystrybucyjne w Szczecinie. - wyjaśniał Radca Ambasady Szwecji w Polsce Daniel Larsson.

Otwarcie nowej hali PDC Logistics towarzyszyło E-nsp!ration Day 2019, konferencji organizowanej przez Klaster eBiznesu Pomorza Zachodniego, PDC Logistics oraz Centrum Inicjatyw Gospodarczych UMWZ. Branża e-commerce wpisuje się w zachodniopomorską specjalizację regionalną – usługi przyszłości. Ten sektor gospodarki, w parze z logistyką, rozwija się na Pomorzu Zachodnim niezwykle prężnie dzięki inwestycjom setek firm, w tym takich globalnych graczy jak Amazon, Zalando czy Bestseller.

Biuro Prasowe

Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego


Komentarze / 0

musisz zalogować się, aby dodać komentarz... → Zaloguj się | Rejestracja