zachodniopomorskie info

Polsko-Niemieckie Forum Gospodarcze

Ponad 130 uczestników z prawie 100 firmy z Polski i Niemiec. Tak wielkie zainteresowanie pierwszym Polsko-Niemieckim Forum Gospodarczym w Szczecinie wskazuje, że wydarzenie na stałe wpisze się do biznesowego kalendarza na pograniczu. Przeprowadzone na zlecenie Urzędu Marszałkowskiego badania wskazują, że Niemcy należą do najbardziej popularnych rynków wśród zachodniopomorskich eksporterów (73,81% respondentów prowadzi działalność eksportową na danym rynku), z czego 22% badanych szacuje wartość eksportu na poziomie poniżej 500 tys. zł. Na koniec 2017 r. wartość eksportu województwa na rynek niemiecki osiągnęła rekordową wartość 6,3 mld zł.

Niemcy szczególnie poszukują na Pomorzu Zachodnim mebli, drewna i artykuły z drewna (38% regionalnego eksportu trafia do Niemiec),maszyn i urządzeń elektrycznych (42% regionalnego eksportu trafia do Niemiec) czy tworzyw sztucznych, w przypadku których niemal połowa towarów eksportowanych z Pomorza Zachodniego jest wysyłana właśnie do naszego Zachodniego sąsiada. Całkowicie zdominowany przez rynek niemiecki jest eksport zboża z terenu województwa zachodniopomorskiego, gdyż dotyczy aż 97% całej sprzedaży tej grupy towarowej.  W regionie zainwestowały m.in. takie firmy jak Drobimex, Zalando, Homanit, RASCH, HACON, Technologie Tworzyw Sztucznych czy ZINKPOWER.

Spotkanie będzie okazją do prezentacji oferty inwestycyjnej Pomorza Zachodniego oraz niemieckich landów. Nie zabraknie przykładów Case Study jak założyć firmę w Niemczech i wejść na tamtejszy rynek. Poruszone będą wyzwania stojące przed branżą informatyczną czy e-commerce. Spotkanie zwieńczy giełda kooperacyjna. Wśród uczestników Polsko-Niemieckiego Forum Gospodarczego obok Marszałka Olgierda Geblewicza będą m.in. Zastępca Prezydenta Szczecina Michał Przepiera, Przedstawiciel MN Legal Radosław Niecko i Prezes Zarządu CSL Internationale Spedition Laura Hołowacz.

 

Dzielimy się wiedzą i doświadczeniem. Polsko-Niemieckie Forum Gospodarcze

Wtorek, 2 października 2018 r. godzina 10.

Szczecin, Stara Rzeźnia, ul. Tadeusza Wendy 14.


Komentarze / 0

musisz zalogować się, aby dodać komentarz... → Zaloguj się | Rejestracja