zachodniopomorskie info

Regionalna aleja smaków podczas Pikniku nad Odrą

Wzorem lat ubiegłych tradycyjne produkty z różnych regionów będą czekały na odwiedzających Piknik nad Odrą. Kulinarnymi skarbami podzieli się Pomorze Zachodnie. Lokalne pyszności wystawione zostaną
w 10 domkach „Alei Zachodniopomorskie Smaki – produkty tradycyjne Pomorza Zachodniego”. Nie zabraknie wyrobów piekarniczych, przetworów warzywnych i owocowych np. soków czy przetworów z róży lub cukinii, a także ryb, miodów, serów i win. Zaprezentuje się m.in.: Gospodarstwo Rolne Leszek Jager z wyrobami z cukinii i powidłami radziszewskimi, Gospodarstwo Ekologiczne „Frykas” z serami krowimi i kozimi, Gospodarstwo Ekologiczne „Sedina” z przetworami z róży, „Ryby z Wyspy Wolin” z paprykarzem z dorsza, Winnica „Sydonia” z winami, „Pasikonik” z chlebami na zakwasach orkiszowych, a także Jan Olszański, Pasieka „Medus” i Gospodarstwo Pasieczne „Kószka” – wszyscy z miodami.

Podobnie jak w ubiegłym roku Urząd Marszałkowski obok „Alei Zachodniopomorskie Smaki” utworzy stoisko informacyjno-promocyjne Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2014-2020 oraz Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich. To na nim udzielane będą informacje o możliwościach realizacji projektów z wykorzystaniem unijnego wsparcia dedykowanego obszarom wiejskim.

„Piknik nad Odrą” był jak dotąd jedna z najliczniej odwiedzanych imprez w Polsce o targowym charakterze z atrakcjami i ofertami dla całej rodziny. Podczas wydarzenia odwiedzający mają bowiem możliwość degustacji rozmaitych regionalnych i tradycyjnych przysmaków. To również okazja dla osób szukających inspiracji do wyjazdów turystycznych, bowiem podczas wydarzenia odbywają się  eventy turystyczne. W skład wydarzenia wchodzą między innymi:: Targi Turystyczne MARKET TOUR, „Aleja Zachodniopomorskie Smaki – produkty tradycyjne Pomorza Zachodniego” oraz Festiwal Foodtrucków czy Strefa Browarów Rzemieślniczych.

Biuro Prasowe

Łukasz Jucha

Gabinet Marszałka

Biuro Prasowe

Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego


Komentarze / 0

musisz zalogować się, aby dodać komentarz... → Zaloguj się | Rejestracja