zachodniopomorskie info

Sąsiedzi sąsiadom na Boże Narodzenie

W podobnych okolicznościach spotkaliśmy się przed rokiem. To wydarzenie przyjęło się znakomicie, stąd decyzja o jego powtórzeniu. Cel przyświeca nam ten sam-  mówi przedstawiciel organizatorów Maciej Żmudzki nadal chcemy dążyć do stopniowej likwidacji barier oraz ograniczeń i stworzyć szansę na współpracę między mieszkańcami przygranicznych miejscowości. Impreza, z uwagi na swój specyficzny, świąteczny charakter, z całą pewnością przyczyni się do zacieśnienia więzów między sąsiadami i sprawi, że czwartkowe spotkanie upłynie w miłej, rodzinnej i ciepłej atmosferze.

W tym roku  imprezę podzielono na dwa bloki, między którymi będzie mieć miejsce trzygodzinna przerwa. Pierwszy blok godzinach 9-14, drugi od 17-20. Do bogatego zeszłorocznego programu dodano kilka interesujących pozycji. Będą to między innymi:

  §  olimpiada sportowa, zawierająca elementy edukacji ekologicznej,

  §  mini kawiarnia z miejscem do siedzenia, gdzie będzie można w komfortowych warunkach odpocząć, napić się dobrej kawy czy herbaty oraz zjeść świeżo przygotowaną bułkę czy dietetyczną sałatkę,

  §  warsztaty ze zdobienia ciastek, pierników i innych świątecznych słodkości,

  §  zabawa z kołem fortuny, gdzie do wygrania będą między innymi tablety oraz inne cenne nagrody.

      Zebrane pieniądze przekażemy  na leczenie i rehabilitację  Basi Kaczmarek, która urodziła się niesłysząca, ma cztery lata i uczęszcza do przedszkola nr 9 w Policach. Przeszła operacje wszczepienia implantów do obu uszu, dzięki nim uczy się mówić, śpiewać, chodzi na balet. Zebrane pieniądze pomogą Basi kontynuować rehabilitację, uczestniczyć w turnusach rehabilitacyjnych i utrzymać procesor mowy, dzięki któremu Basia może porozumiewać się ze światem. W porównaniu z ubiegłoroczną edycją, zmieni się także Świąteczna Olimpiada Sportowa, która zostanie delikatnie przeformatowana. Pozostanie ona naturalnie w tematyce świątecznej, ale będzie też wzbogacona o konkurencje dostosowane dla potrzeb osób niepełnosprawnych, tj. np. degustowanie potraw z zawiązanymi oczami i stopniowe odgadywanie tego, czego w danym momencie się próbowało.W strefie rodziny planujemy rozstawić zespół elfów, które obsługiwać będą ekologiczne warsztaty plastyczne. To właśnie w tej strefie dzieci oraz ich rodzice będą mogli przygotować m.in. ekologiczne kartki świąteczne, drewniane choinki, gwiazdki ze starych gazet czy świąteczne wianuszki. Dodatkowo, nasze elfy pokażą gościom strefy, jak w łatwy i ekologiczny sposób przygotować świąteczne mydełka.

Podczas imprezy nie zabraknie atrakcji dla seniorów, dlatego też zdecydowaliśmy się na otwarcie Świątecznego Punktu Zdrowia, w ramach którego odbywać się będą bezpłatne badania oraz konsultacje z dietetykiem, analiza składu ciała, układanie planów żywieniowych pod kątem chorób tarczycowych oraz chorób serca, rozwiązywane będą też problemy układu krążenia itd. Ponadto, aby urozmaicić imprezę na scenie, postanowiliśmy przygotować interaktywne przedstawienie „Poszukiwanie Zaginionego Mikołaja”.Dzieciaki będą miały do wykonania szereg zadań, np. rozgrzewkę, bitwę na śnieżki, czy przejażdżkę ekspresem polarnym. Przedstawienie odbędzie się zarówno w części porannej, jak i w części popołudniowej.

Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy i pełen magii czas, więc należy go w należyty sposób celebrować. Głęboko wierzymy, że ta niesamowicie pozytywna impreza w Policach znów okaże się wielkim sukcesem i ponownie przyciągnie do hali duże grono zainteresowanych.


Komentarze / 0

musisz zalogować się, aby dodać komentarz... → Zaloguj się | Rejestracja