zachodniopomorskie info

Sportowa promocja Pomorza Zachodniego. Ruszył konkurs dla klubów

To już siódma edycja konkursu. Od 2013 roku samorząd województwa wsparł kluby sportowe łączną kwotą 2,5 mln zł. 

 - Budujemy tożsamość zachodniopomorskiego sportu, dbając o promocję regionu na arenach sportowych, gdzie toczy się rywalizacja na najwyższym poziomie. Mamy się czym pochwalić. Nasze kluby sięgają po trofea, walczą o najwyższe lokaty, gwarantują emocje. Pamiętajmy, że reprezentują nie tylko swoje miasto, ale i Pomorze Zachodnie. Od siedmiu lat udaje nam się ten związek umacniać. Czekamy na zgłoszenia - mówi marszałek Olgierd Geblewicz.

 Konkurs zorganizowany został w siedmiu kategoriach, które przewidziane są dla klubów posiadających drużyny w najwyższych klasach rozgrywkowych piłki nożnej, futsalu, piłki ręcznej, siatkowej, koszykówki, futbolu amerykańskiego. W sportach wodnych środki wspomogą organizację wydarzeń o randze Mistrzostw Świata, Europy oraz Polski rozgrywanych w naszym regionie. 

 Logo na koszulkach, sprzęcie czy w otoczeniu sportowych aren to skuteczny sposób na promocje. 

Wpływa na to wysoka oglądalność zawodów na żywo i w transmisjach, ale także prestiż wynikający z udziału na najwyższym szczeblu rozgrywek. 

 W zeszłym roku wsparcie w ramach konkursu trafiło do 12 klubów z Pomorza Zachodniego. Doświadczenia z lat poprzednich pokazały, że realizowane przez kluby świadczenia są różnorodne: od umieszczenia logo na strojach sportowych, przez oznakowanie gadżetów, szalików, sprzętu, bandy LED na obiektach, aż po zapowiedzi spikera podczas zawodów.  

 Szczegółowe informacje o konkursie: http://bip.wzp.pl/artykul/otwarty-konkurs-ofert-na-wspieranie-realizacji-zadan-publicznych-wojewodztwa-18 

http://www.wzp.pl/biuro-prasowe/aktualnosci-archiwum/sportowa-promocja-pomorza-zachodniego


Komentarze / 0

musisz zalogować się, aby dodać komentarz... → Zaloguj się | Rejestracja