zachodniopomorskie info

Szacunek dla tych którzy przyczynili się do rozwoju Drawna

W asyście pocztów sztandarowych wystawionych przez Gimnazjum w Drawnie, klasę mundurową Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim, organizacje polityczne gminy Drawno, oraz miejscową jednostkę Ochotniczej Straży Pożarnej  odbyła uroczystość z okazji Dnia Kombatanta i Osadnika. Po odegraniu Mazurka Dąbrowskiego  Burmistrz Drawna  Andrzej Chmielewski w krótkim przemówieniu zaznaczył rolę pierwszych osadników  w rozwoju  Ziemi Drawieńskiej oraz  miasta Drawna. Podziękował wszystkim tym, którzy swoją ofiarną pracą i życiem tworzyli zręby państwowości polskiej na Ziemi Drawieńskiej po II Wojnie Światowej. Podczas uroczystości odczytano apel poległych za tych, którzy zginęli w obronie i utrwalaniu polskości w Drawnie i okolicach. Przy dźwiękach werbli Burmistrz Miasta w asyście Przewodniczącej Rady Gminy  jako pierwsi złożyli kwiaty pod pamiątkowym obeliskiem na Skwerze Artylerzystów. Kwiaty również złożyli: Członek Zarządu  Urzędu Marszałkowskiego Ryszard Mićko, dyrektor Wydziału Sportu i Organizacji Urzędu Marszałkowskiego w Szczecinie Damian Graś. Kwiaty złożyli również przedstawiciele Policji, Straży Pożarnej oraz jednostek administracyjnych i gospodarczych działających na terenie gminy Drawno. Po zakończeniu części oficjalnej pod  pamiątkowym obeliskiem w Miejscowym Domu Kultury odbyła się uroczystość wręczenia „Żurawi” - honorowych wyróżnień dla tych, którzy swoją działalnością przyczyniają się do rozwoju Ziemi Drawieńskiej. Oraz nagrody „Drawianin Roku”

My tych wyróżnień nie przyznajemy hurtem. Doceniamy osobowości i tych, którzy chcą nam pomagać i nie zawsze muszą to być mieszkańcy Drawna - mówi Andrzej Chmielewski Burmistrz Drawna. Te wyróżnienia przyznajemy wybitnym osobowościom, które swoją pracą, niebanalnymi pomysłami oraz bardzo konkretnym działaniem przyczyniają się do rozwoju Drawna i Ziemi Drawieńskiej. W tym roku uhonorowaliśmy otwartość, pomysły malarskie oraz dobre serce, wybitnego dyrektora i nauczyciela oraz człowieka, który wychodzi z za dyrektorskiego biurka i stara się widzieć to co nie zawsze przy biurku można zobaczyć i dostrzec. Bardzo za to wszystko dziękujemy.

W tym roku „Żurawie” uroczyście odfrunęły do : Dyrektor Drawieńskiego Parku Narodowego dr.inż. Paweł Bilski, miejscowa artystka malarka Bogdana Winnicka, dyrektor Miejscowego Gimnazjum Jan Urbanowski. Drawianinem Roku został Damian Graś dyrektor Wydziału Sportu i Organizacji Urzędu Marszałkowskiego w Szczecinie.

To wyróżnienie to takie podsumowanie tego co dzieje się w Drawnie. Tu jest wyjątkowy klimat  do działania i to motywuje do pomocy tej społeczności. Pomagamy w tworzeniu infrastruktury turystycznej na rzece Drawie i Korytnicy. Turystyka jest szansą rozwoju Drawna i okolic!  Tu rzeczy istnieją na miejscu a zatem trzeba je wspierać i rozwijać. Tutaj turystyka może być też motorem napędowym w rozwoju gminy. Latem ubiegłego roku Drawę i okolice Drawy  odwiedziło ponad sto tysięcy turystów zatem trzeba dbać o rozwój tej turystyki - mówi Damian Graś  „Drawianin Roku 2016”

Smaku uroczystości  wręczenia nagród dodali młodzi artyści z  Państwowej Szkoły Muzycznej I Stopnia im. Ignacego Jana  Paderewskiego w Choszcznie, którzy przygotowali program artystyczny na który złożyły się utwory muzyki klasycznej.

Tekst i foto Andrzej Wiśniewski


Komentarze / 0

musisz zalogować się, aby dodać komentarz... → Zaloguj się | Rejestracja