zachodniopomorskie info

Szczecińska Marina czeka na żeglarzy

Zainteresowanie miejscami postojowymi w jednej z najnowocześniejszych przystani jachtowych w Polsce jest duże. Już od kilku miesięcy żeglarze kierują do nas swoje zapytania dotyczące zasad i cen cumowania w marinie i dokonują wstępnych rezerwacji. Efektem prowadzonych rozmów, mailingu, obecności NorthEast Marina Szczecin na branżowych targach są pierwsze podpisane umowy. Już 15 żeglarzy zdecydowało się pozostawić w sezonie swoje jachty i motorówki w naszym porcie. Kolejnych kilkunastu zapoznaje się obecnie z dokumentami.

Żegluga Szczecińska zarządzająca mariną przygotowała dla żeglarzy atrakcyjną ofertę postojową. Lokalizacja portu i jego nowoczesne wyposażenie stanowią argument za pozostawianiem swojej jednostki pomiędzy Wyspą Grodzką i Łasztownią. Sukcesywnie przekazujemy zainteresowanym żeglarzom cennik, regulamin, wzór umowy postojowej i deklarację postoju. Jest to komplet dokumentów pozwalający na finalne podpisanie umowy i wykupienie miejsca. Do dyspozycji żeglarzy przygotowaliśmy 49 miejsc rezydenckich i 25 miejsc dla gości nas odwiedzających.

Przy jednej z kej stoi już jacht o długości 18 metrów. Jest to jedna z większych jednostek, jakie może przyjąć port. Zgodnie z deklaracją właściciela pozostanie on w Szczecinie przez około 1 miesiąc, z przerwami na rejsy po okolicy. Pozostałe jednostki cumować będą w różnych okresach, w zależności od deklaracji. Będą to łodzie motorowe i jachty. Jedno miejsce zarezerwowane jest nawet dla skutera wodnego.

Cennik opłat postojowych określony został Uchwałą Rady Miasta Szczecin i kształtuje się następująco:
- 5 zł za 1 metr bieżący jednostki pływającej za pierwsze 30 dni postoju / doba,
- 4 zł za 1 metr bieżący jednostki pływającej od 31 do 90 dnia postoju / doba,
- 3,75 zł za 1 metr bieżący jednostki pływającej od 91 dnia postoju / doba.
Dodatkowo właściciele jednostek będący mieszkańcami Szczecina oraz osoby prawne lub jednostki organizacyjne nieposiadające osobowości prawnej mające siedzibę w Szczecinie uiszczą opłatę przystaniową obniżoną o 30%.

Uroczyste rozpoczęcie sezonu żeglarskiego w NorthEast Marina Szczecin zaplanowane jest na 30 kwietnia. O szczegółach dotyczących tego wydarzenia poinformujemy Państwa odrębnymi komunikatami.


Komentarze / 0

musisz zalogować się, aby dodać komentarz... → Zaloguj się | Rejestracja