zachodniopomorskie info

Transport elastyczny odpowiedzią na potrzeby turystów i mieszkańców. Podsumowanie LAST MILE

Organizacja transportu publicznego na obszarach wiejskich, ograniczenie ruchu samochodów w regionach turystycznych czy możliwości uruchomienia elastycznych systemów transportowych – to niektóre z zagadnień poruszanych w trakcie prac nad międzynarodowym projektem „LAST MILE zrównoważona mobilność na obszarze ostatniej mili w regionach turystycznych”. Jakie rozwiązania zaproponowano dla Szczecińskiego Obszaru Metropolitalnego oraz gmin nadmorskich - Dziwnowa, Wolina, Kamienia Pomorskiego i Międzyzdrojów?

 

„LAST MILE - zrównoważona mobilność na obszarze ostatniej mili w regionach turystycznych” to międzynarodowy projekt, w którym obok regionów i instytucji z Austrii, Hiszpanii, Bułgarii, Słowacji i Luksemburga, uczestniczy Regionalne Biuro Gospodarki Przestrzennej Województwa Zachodniopomorskiego w Szczecinie, reprezentujące nasz region.


Podsumowanie pierwszego etapu prac oraz prezentacja działań zaplanowanych do realizacji w kolejnych dwóch latach trwania projektu zostały przedstawione podczas konferencji, która odbyła się 19 września 2018 r. w Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia w Szczecinie.

Jednym z celów projektu jest znalezienie odpowiednich, dopasowanych do uwarunkowań konkretnych regionów turystycznych rozwiązań z wykorzystaniem zrównoważonego i elastycznego transportu.

- Mamy nadzieje, że rezultaty projektu LAST MILE będą skutecznym wsparciem dla wszystkich gmin, które podejmują to trudne wyzwanie, jakim jest organizacja transportu publicznego, szczególnie na obszarach wiejskich i turystycznych. Uważamy, że zapewnienie szerokiego wsparcia ze strony szczebla regionalnego w tym zakresie może stać się kolejnym korkiem do realizacji zrównoważonych i skoordynowanych polityk transportowych na obszarze całego województwa - mówi Maciej Łapko, kierownik projektu LAST MILE w biurze RBGPWZ.


Komentarze / 0

musisz zalogować się, aby dodać komentarz... → Zaloguj się | Rejestracja