zachodniopomorskie info

Ułani Jazłowieccy zawsze w formie

Jednym z wielu przykładów potwierdzających to twierdzenie jest wytężone szkolenie realizowane przez pododdziały 14 batalionu Ułanów Jazłowieckich ze Stargardu, który wchodzi w skład 12 Brygady Zmechanizowanej.

Bez względu na liczbę żołnierzy w pododdziałach, zastępca dowódcy batalionu mjr Maciel Paul kładzie ogromny nacisk na merytoryczne przygotowanie instruktorów oraz pełne zaangażowanie szkolonych, czego skutkiem są bardzo dobre wyniki osiągane w szkoleniu. Wysokie wymagania przełożonych potwierdza dowódca 3 kompanii piechoty zmotoryzowanej kpt. Bartosz Smoter. "Zakres działania batalionu jest bardzo szeroki. Nie można stać w miejscu, trzeba iść do przodu, dlatego staramy się systematycznie podwyższać zakres naszego wyszkolenia" - zaznaczył kapitan Smoter.

Pomimo końcówki sezonu urlopowego, nie tylko na początku września, ale również w sierpniu planowano dla Ułanów Jazłowieckich zajęcia taktyczne i strzelania sytuacyjne. Oprócz strzelań żołnierzy poddano sprawdzianom wyszkolenia indywidualnego, aby doskonalić dotychczasowe umiejętności.

Część żołnierzy przebywa jeszcze na urlopach, jednak nie jest to argument, aby nie realizować szkolenia programowego. Każda okazja do podnoszenia swoich kwalifikacji jest dobra, zwłaszcza że już niebawem przyjdzie nam wykonać wiele zadań podczas jesiennych ćwiczeń i szkoleń poligonowych, a te zadania chcemy zrealizować na jak najlepszym poziomie" - podsumował major Paul.

Tekst i zdjęcia: por. Błażej Łukaszewski 


Komentarze / 0

musisz zalogować się, aby dodać komentarz... → Zaloguj się | Rejestracja