zachodniopomorskie info

Wyzwanie przyjęte!

Rozwijająca się w kraju epidemia COVID-19 stawia nas wszystkich w sytuacjach skrajnych, wrzuca na nowe, nieznane wody i zmusza do znajdowania i wdrażania rozwiązań, jakie wcześniej wydawałyby się trudne lub wręcz niemożliwe do realizacji w trybie tak nagłym.

 

 

W Zachodniopomorskiej Szkole Biznesu, w ciągu trzech dni − po decyzji o przeprowadzeniu zjazdu studentów w trybie zdalnym − udało się opanować nową platformę, przeszkolić kilkudziesięciu wykładowców, przygotować i wdrożyć materiały szkoleniowe, skoordynować studentów i w końcu przeprowadzić zajęcia całkowicie online.

 

 

ZPSB, to pierwsze zajęcia, a ja już czekam na kolejne”; „Jest Moc! Wykłady na MS Teams to bardzo dobry pomysł…” – to przykładowe reakcje na Facebooku zaraz po przeprowadzeniu zajęć.

 

 

Gdy 17 marca, decyzją Rektor ZPSB, cała Uczelnia przeszła na tryb pracy zdalnej, było już jasne, że taka forma działalności potrwa dłużej. A tu właśnie zbliżał się zaplanowany, weekendowy zjazd studentów i to na czterech wydziałach − w Szczecinie, Gryficach, Stargardzie i Świnoujściu…

 

 

 Decyzja o przeprowadzeniu tego zjazdu w całkowicie zdalnej formie została podjęta właściwie na trzy dni przed jego terminem − mówi prof. Aneta Zelek, Rektor ZPSB…

Do szaleńczej pracy ruszyli na Uczelni wszyscy. Począwszy od informatyków, którzy koordynowali działanie nowego narzędzia, odpowiadali na setki pytań i rozwiązywali problemy wykładowców czy administracji. Cztery dziekanaty w czterech miastach zapewniały skuteczny i ekspresowy przepływ informacji do studentów i wykładowców - wszyscy musieli się dowiedzieć, jak i gdzie będą za chwilę odbywać zajęcia.

Ale największe chyba wyzwanie stanęło przed samymi wykładowcami…

[czytaj dalej…]


Komentarze / 0

musisz zalogować się, aby dodać komentarz... → Zaloguj się | Rejestracja