zachodniopomorskie info

Ambulanse dla Kołobrzegu, Nowogardu i Stargardu

Drukuj
1 2 3

Nowe ambulanse to karetki marki Mercedes-Benz Sprinter 319 CDI. Na wyposażeniu każdej z nich jest wysokiej klasy sprzęt medyczny, np.: defibrylator z możliwością teletransmisji zapisu EKG, urządzenie, respirator, reduktor, pompa infuzyjna, nosze podbierające, deska ortopedyczna, krzesełko transportowe, program lokalizacji ambulansu. Koszt pojedynczego auta to ponad 560 tys. zł.

 

Pojazdy z ostatniego zakupu będą ratować życie w 10 miejscowościach Pomorza Zachodniego. Karetki zasiliły już flotę aut w filiach w: Szczecinie, Policach, Pyrzycach, Barlinku, Kaliszu Pomorskim, Kamieniu Pomorskim i Przybiernowie. To drugie tegoroczne przekazanie pojazdów. Wcześniej - bo w lutym br. - Stacja przekazała 8 aut do placówek w Szczecinie, Koszalinie, Chojnie, Mieszkowicach, Złocieńcu, Niechorzu, Międzyzdrojach i Tucznie.

 

Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego modernizuje medyczny tabor każdego roku. W sumie w latach 2010-2018 Stacja przeznaczyła na wymianę swojej floty blisko 65 mln zł. Wzbogaciła się o 120 nowoczesnych aut. Rocznie wykonują one 200 tys. wyjazdów ratujących życie, przejeżdżając nawet 5 mln km.


Komentarze / 0

musisz zalogować się, aby dodać komentarz... → Zaloguj się | Rejestracja