zachodniopomorskie info

 • Golczewo doczeka się szlaku kajakowego

  Golczewo doczeka się szlaku kajakowego

  Wody Jeziora Szczucze zostaną zagospodarowane dla potrzeb rekreacyjnych i turystycznych. Realizacja projektu władz Golczewa pozwoli na powstanie szlaku kajakowego wokół akwenu. Inwestycja otrzyma wsparcie ze środków RPO WZ 2014-2020. Podpisanie umowy z udziałem marszałka województwa Olgierda Geblewicza oraz burmistrza Andrzeja Danieluka odbyło się w środę, 10 maja 2017 roku w Szczecinie.

  Więcej
 • Piknik Rodzinny w wałeckim Skansenie GWC z okazji jego 5-lecia to była świetna zabawa i dla przybyłych uczestników i dla organizatorów. Mimo niesprzyjającej pogody „urodzinowi” goście dopisali a atrakcji było co niemiara.  Mimo niesprzyjającej pogody „urodzinowi” goście dopisali a atrakcji było co niemiara. 

  Więcej
 • WILK17 wystartował

  WILK17 wystartował

  W poniedziałek 08 maja br. 12 Szczecińska Dywizja Zmechanizowana rozpoczęła ćwiczenie dowódczo - sztabowe pod kryptonimem WILK–17, które przygotowuje „Dwunastkę” do najważniejszych, tegorocznych ćwiczeń Wojska Polskiego – RYŚ-17 i DRAGON-17.

  Więcej
 • Zachodniopomorskie info szybuje w górę

  Kilka dni temu portal internetowy Gs24 opublikował ranking portali internetowych w Szczecinie. Imponująco prezentują się słupki rankingowe i najlepszym gratulujemy. Jednak rankingi mają to do siebie, że nie zawsze dostrzegają to co się dzieje poza głównym nurtem, a przyjęte kryteria  nie zawsze są zgodne z rzeczywistością.

  Więcej
 • Drawski BIZON wystartował

  Drawski BIZON wystartował

  Międzynarodowy komponent składający się z reprezentacji siedniu armii natowskich rozpoczął ćwiczenie pod kryptonimem BISON DRAWSKO 2017. W szkoleniu na poligonie drawskim bierze udział ponad 4500 żołnierzy.

  Więcej
 • Niebezpieczne szamba

  Niebezpieczne szamba
  W ciągu ostatnich kilku lat na terenie kraju odnotowano bardzo niebezpieczne zdarzenia mające związek z obsługą lub czyszczeniem szamb. Wiele osób nieświadomych zagrożenia jakie na nie czyha wewnątrz tych zbiorników, wchodziło do ich wnętrza bez żadnego zabezpieczenia dróg oddechowych, przyczyniając się do własnej śmierci lub osób bliskich niosących pomoc. Atmosfera wewnątrz szamba jest skrajnie niekorzystna dla człowieka gdyż zawiera duże ilości siarkowodoru.

  Więcej
 • Festiwal Potraw Lidera Wałeckiego

  Festiwal Potraw Lidera Wałeckiego

  Kolejna edycja kulinarnego festiwalu, tradycyjnej imprezy Lidera Wałeckiego, tym razem została zorganizowana w Wałczu. Kolorowe stoiska kusiły pysznymi potrawami i uroczymi ozdobami świątecznymi. Były też pastorałki w wykonaniu zespołu folklorystycznego „Swojacy”. A skoro festiwal – to i wybór najlepszych potraw spośród serwowanych przez gospodynie z gmin Pojezierza Wałeckiego.  W konkursie na najsmaczniejszą i najładniej podaną potrawę wygrały panie z Tuczna, drugie miejsce zajął Kłębowiec, trzecie: Górnica & Wałcz Drugi.

  Fotorelacja

  Więcej
 • Najlepsi przedsiębiorcy branży turystycznej Pojezierza Wałeckiego

  W dniu 14 grudnia br. odbyło się kolejne posiedzenie Stowarzyszenia Gmin Pojezierza Wałeckiego. Jednym z punktów programu było wręczenie pamiątkowych grawer tonów i upominków wyróżnionym przedsiębiorcom. 

  Więcej
 • Nie bądź sam

  Więcej
 • Wigilijne spotkanie Kombatantów Pomorza Zachodniego

  Przedstawiciele środowisk kombatanckich skupionych wokół Wojewódzkiej Rady Kombatantów i Osób Represjonowanych w Szczecinie życzyli sobie spokojnych Świąt Bożego Narodzenia i podzielili się opłatkiem w czwartek, 15 grudnia br., podczas tradycyjnego spotkania wigilijnego organizowanego przez Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego.

  Więcej
 • Miasto Wałcz nagrodzone

  Miasto Wałcz nagrodzone

  W dniach 26.05-1.06.2016 miasto Wałcz uczestniczyło w VIII Europejskim Tygodniu Sportu dla Wszystkich – XXII Sportowym Turnieju Miast i Gmin. W ramach tego wydarzenia odbyło się 36 imprez sportowych, w których wzięło udział ponad 7 tys. startujących. Organizatorami tych wydarzeń były szkoły miejskie, przedszkola publiczne, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz wałeckie kluby sportowe i stowarzyszenia. Burmistrz Bogusława Towalewska odebrała nagrodę za zajęcie 4 miejsca w kategorii miast od 15 tys. do 40 tys. mieszkańców. 

  Więcej
 • „Aktywność ruchowa ludzi w różnym wieku” – nowy, kolejny rocznik uniwersyteckiego czasopisma

   Antropokinezjologia – uniwersalna i interdyscyplinarna nauka o ruchach człowieka”, „Niefarmakologiczne leczenie choroby wieńcowej serca”, „Turystyka zdrowotna w promocji zdrowia kobiet pracujących w oświacie”, „Moc maksymalna kończyn dolnych jako jedno z kryteriów wytrenowania tenisistek na poziomie międzynarodowym” to tylko część artykułów naukowych, które składają się na tegoroczne wydanie czasopisma. Ich autorami są pracownicy polskich uczelni wyższych. Periodyk powstał pod redakcja naukową dr hab. Danuty Umiastowskiej, profesor US. Został wydany przez Wydawnictwo Promocyjne Albatros w Szczecinie. 

  Więcej
 • Nowa płyta na urodziny Mieczysława Karłowicza

  Filharmonia Szczecińska wydała płytę z utworami patrona szczecińskich filharmoników Mieczysława Karłowicza. 

  Więcej
 • Młodzież uczy się popularyzacji ochrony środowiska naturalnego

  Stowarzyszenie Dziennikarzy Rzeczypospolitej Polskiej „Pomorze Zachodnie” po raz kolejny otworzyło swoje podwoje dla młodych mieszkańców Szczecina. Tym razem  gośćmi dziennikarzy, byli uczniowie Technikum Zawodowego nr 4 o specjalności Technik Organizacji Reklamy i Technik Obsługi Turystycznej  oraz uczniowie Liceum Ogólnokształcącego nr 1 im. Marii Skłodowskiej-Curie w Szczecinie. O tym jak chroni się przyrodę, we współpracy w gminami naszego regionu mówili: pracownicy Zespołu Parków Krajobrazowych w Szczecinie, oraz przedstawiciel gminy Cedynia. W spotkaniu wzięło udział 120 uczniów z obydwu szkół.

  Więcej
 • Polsko-niemieckie pogranicze razem

  Polsko-niemieckie pogranicze razem

   Podsumowanie dotychczasowej współpracy oraz plany na przyszłość – to główne tematy spotkania przedstawicieli administracji polsko- niemieckiego pograniczna, które odbyło się dziś w Schwedt. Udział w nim wziął m.in. prezydent Szczecina Piotr Krzystek. 

  Więcej
 • Potrafię to zrobić

  Potrafię to zrobić

  W Zespole Placówek Edukacyjno - Terapeutycznych w Bobrowie realizowany jest innowacyjny program zajęć technicznych skierowany do uczniów gimnazjum. Polega on na praktycznym przygotowaniu uczniów do wykonywania czynności związanych z życiem codziennym oraz pracami domowymi. 

  Więcej
 • Zaproszenie

  Więcej
 • Moc WOLONTARIATU

  Moc WOLONTARIATU

  Zespół INKU Szczecińskiego Inkubatora Kultury w Międzynarodowy Dzień Wolontariusza oraz podczas Gali Obywatelskiej w nietypowy sposób sprawdził opinie mieszkańców na temat wolontariatu. Zapraszał szczecinian do swojej #WOLObudki. Za pomocą specjalnie przygotowanych, kolorowych tabliczek można było wyrazić swoje zdanie na temat wolonatariatu i opisać idealnego wolontariusza. Wspólnie wybróbowaliśmy wolontariat i pokazaliśmy jaką ma moc!

  FOTORELACJA

  Więcej
 • Chrzest 966 - wystawa w Muzeum Ziemi Waleckiej

  Nietypowo, bo w środę  po południu, miał miejsce w Muzeum Ziemi Wałeckiej wernisaż wystawy poświeconej początkom państwa polskiego otwarty przez Magdalenę Suchorska - Rolę dyrektora MZW. W trakcie wernisażu prelekcję zatytułowaną "Chrzest 966 - wielka przemiana. Jak przyjęcie chrześcijaństwa wpłynęło na politykę, życie duchowe i codzienne państwa I Piastów" wygłosił Adam Bąkowski z Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie, poruszając wiele wątków historycznych, o których do tej pory nie było mowy w szkolnych podręcznikach. 

  Więcej
 • Nowa płyta Filipinek

  „Nie wierz chłopcem”. Nowa płyta Filipinek

  Tego jeszcze nie słyszeli nawet najwierniejsi fani zespołu! Longplay "Nie wierz chłopcom" miał być trzecią wydaną w Polsce płytą Filipinek. Premierę zaplanowano na jesień 1970 r. Rozłam w zespole wstrzymał wydanie albumu. Po czterdziestu sześciu latach płyta ujrzała światło dzienne.

  Więcej