zachodniopomorskie info

nowości w kulturze

 • Marszałek z troską o żeglownej Odrze

  Marszałek z troską o żeglownej Odrze

  Postęp prac przy realizacji projektu pod nazwą „Projekt Ochrony Przeciwpowodziowej Dorzecza Odry i Wisły” finansowanego ze środków Banku Światowego był tematem spotkania przedstawicieli Banku z Marszałkiem Województwa Zachodniopomorskiego, Olgierdem Geblewiczem. W ramach tego projektu poprawione zostanie bezpieczeństwo przeciwpowodziowe, a także przywrócona żeglowność III klasy na Odrze. 

  Więcej
 • Festiwal Tkaniny – festiwal DELIKATNOŚCI w INKU

  Festiwal Tkaniny – festiwal DELIKATNOŚCI w INKU

  Wystawy polskiej tkaniny unikatowej, malowanie na jedwabiu, farbowanie tkaniny techniką schibori, grafika i druk na tkaninie oraz performance uliczny to niektóre propozycje święta tkaniny w Szczecinie, które będzie obchodzone przez cały październik.

  Więcej
 • Gwiazdozbiór na jubileusz

  Gwiazdozbiór na jubileusz

  Doczekał się szczeciński turniej tenisowy „Pekao Szczecin Open” jubileuszowej publikacji książkowej. Pierwsza książka powstała rok temu i nosiła tytuł „Moje Turnieje”- druga została wydana z okazji jubileuszu turnieju i nosi tytuł „Gwiazdozbiór 25 Years the best challenger in the world - czyli Szczecin wpisany w  karierę”. Autorem obydwu publikacji jest szczeciński dziennikarz Mariusz Rabenda, który z turniejem związany jest prawie od początku. Premiera najnowszej książki odbyła się podczas ostatniego turnieju "Pekao Szczecin Open 2017”, który zakończył się kilka dni temu w Szczecinie.

  Więcej
 • Ottonowe Święto Plonów na wyspie Wolin

  Dożynki na wyspie Wolin ściągnęły do małej miejscowości Skoszewo pod Wolinem, wielu gospodarzy, ich rodziny i przyjaciół, także jak przystało na taką uroczystość, zarządców okolicznych sołectw z burmistrzem Wolina   Eugeniuszem Jasiewiczem na czele. Tradycyjnie, gminne dożynki co roku odbywają się w innym sołectwie. W tym roku gospodarcze święto plonów odbyło się w Skoszewie. Do kościoła w tej miejscowości wprowadzono wspaniałe wieńce – symbole  tegorocznych plonów, by podziękować Bogu za zbiory.

  Więcej