zachodniopomorskie info

nowości w kulturze

 • Modernizacja za 20 mln zł. Skorzystają pacjenci Szpitala Wojewódzkiego w Koszalinie

   

  20 mln zł planuje zainwestować marszałkowski Szpital Wojewódzki im. Mikołaja Kopernika w Koszalinie. Modernizacja obejmie kolejne medyczne przestrzenie lecznicy. Będą to m.in. Oddziały pawilonu dziecięcego, Oddział Chirurgii Urazowej i Ortopedycznej czy Oddział Obserwacyjno-Zakaźny. 18 mln zł pochodzić będzie z Regionalnego Programu Operacyjnego. 

  Więcej
 • Wałcz z nowym zakładem pracy. Z pomocą nadchodzą unijne środki

  Zakład powstanie na zabudowanej nieruchomości 1100 m2 przy ulicy Kołobrzeskiej, działać będzie w branży samochodowej, a zatrudnienie w nim znajdzie ponad 10 osób. Spółka BML zamierza uruchomić produkcję jeszcze w 2018 roku. Z pomocą pomysłowi przychodzi Urząd Marszałkowski, który przekaże fundusze w ramach RPO WZ 2014-2020.

  Więcej
 • Kaczki rozdane

  Wojciech Parada – Dziennikarzem 2017 roku

  To, że zostałem wyróżniony, to zaskoczenie było podwójne: byłem mocno skrępowany, wolę pisać, być "po drugiej stronie", niż pod obstrzałem kamer i reflektorów. Na pewno jest to wyjątkowa sytuacja i wypada tylko się cieszyć - powiedział Wojciech Parada podczas Gali Dziennikarskiej 2017 czyli  finału konkursu Dziennikarz Roku 2017. Odbyła się 13 kwietnia  w Studio S1 Polskiego Radia Szczecin S.A. To 27. edycja konkursu dziennikarskiego zorganizowana przez Stowarzyszenie Dziennikarzy Rzeczypospolitej Polskiej „Pomorze Zachodnie” przy współpracy Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich.

  Więcej
 • Konkurs zmierza do finału

  Konkurs zmierza do finału

  Kto zostanie najlepszym Dziennikarzem 2017 roku ?

  Więcej