zachodniopomorskie info

nowości w kulturze

 • Blisko 400 tys. zł na walkę z uzależnieniami

  Blisko 400 tys. zł na walkę z uzależnieniami

   Kampanie, edukacja społeczna czy szkolenia dla pracowników zajmujących się profilaktyką to przykłady działań, które będą mogły być zrealizowane dzięki środkom Urzędu Marszałkowskiego WZ. Ruszył konkurs dla organizacji pozarządowych, które mogą pozyskać fundusze na przeciwdziałanie uzależnieniom. Nabór wniosków trwa do 15 lutego br.

  Więcej
 • Wsparcie dla najmłodszych muzyków

  Wsparcie dla najmłodszych muzyków

  Mają talent, nie zawsze mogą go realizować. Ruszyła kolejna edycja programu stypendialnego Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego „Janko Muzykant”. Projekt skierowany jest do uzdolnionych, potrzebujących wsparcia dzieci i młodzieży. Wnioski można składać do 30 marca br.

   

   

  Więcej
 • Afrykańskie rytmy w Inkubatorze Kultury

  Afrykańskie rytmy w Inkubatorze Kultury

  W środę, 24 stycznia, odbyło się pierwsze w nowym roku spotkanie z cyklu Spotkania przy kominku, którego gośćmi byli Leszek i M`mharry Sylla Wiszniewscy. On – podróżnik, znawca kultury Afryki i nauczyciel gry na bębnach. Ona – pochodząca z Gwinei wokalistka i tancerka, a także stylistka afrykańskich fryzur, mieszkająca w Szczecinie od 2012 r.

  Więcej
 • Konferencja „Medycyna podróży”

  Konferencja „Medycyna podróży”   

  Konferencja odbędzie się 21kwietnia 2018 r. w Zachodniopomorskim Centrum Doskonalenia Nauczycieli przy ul. gen. J. Sowińskiego 68 w Szczecinie. Organizatorami konferencji „Medycyna podróży” są: Instytut Rozwoju Nauk o Zdrowiu i Usług Medycznych „ProLongaVita”, Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej Szkół Wyższych w Szczecinie oraz Zakład Medycyny Społecznej i Zdrowia Publicznego Katedry Medycyny Społecznej Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie.

  Więcej