zachodniopomorskie info

Aquapark Panorama Morska w Jarosławcu

Drukuj
1 2 3

Zjeżdżalnie, które ulokowane zostaną na trzech kondygnacjach jarosławieckiego aquaparku Panorama Morska zajmą powierzchnię prawie 6 tys. m2. Wśród 11 z nich będzie najdłuższa zjeżdżalnia w Polsce i jedna z najdłuższych w Europie o długości ok. 243 metrów. Jej nietypowa, a wręcz unikatowa konstrukcja o szerokości aż 2,5 metra umożliwi zjazd nawet 4-osobowymi pontonami. Dodatkowo wykorzystane zostaną technologię multimedialne, umożliwiające emisję dźwięków i świateł, a nawet obrazów wyświetlanych wewnątrz zjeżdżalni.

 

Całość planowanej inwestycji skomponuje się z walorami turystyczno-przyrodniczymi obecnie funkcjonującego miejsca, które w odległości około 300 metrów od Morza Bałtyckiego oferuje 400 pokoi oraz kompleks odkrytych i zakrytych basenów m.in. z rwącą rzeką bądź sztuczną falą, liczne wodne zjeżdżalnie czy strefę wellness&spa z saunami i jacuzzi. Ponadto ośrodek wyróżnia się imponującymi rozwiązaniami pod względem zagospodarowania roślinnością. W każdej z jego części nasadzono liczne egzemplarze drzew i krzewów iglastych oraz liściastych, pnączy, krzewinek i bylin, należące do ozdobnych gatunków oraz ich odmian z kilkudziesięciu rodzajów.

Spółka TROPICOCO obecnie jest przed rozpoczęciem robót. Ich koszt to ponad 14 mln zł, z czego Urząd Marszałkowski w ramach Programu Regionalnego dołoży 4 mln zł. Z nowych wodnych atrakcji będą mogli skorzystać mieszkańcy regionu, turyści oraz rodziny z dziećmi.


Komentarze / 0

musisz zalogować się, aby dodać komentarz... → Zaloguj się | Rejestracja