zachodniopomorskie info

Szpital Zdroje z mocniejszym zapleczem medycznym przy ul. Św. Wojciecha

Drukuj
1 2 3

Skupienie jak największej liczby świadczeń zdrowotno-rehabilitacyjnych w jednym miejscu, zabezpieczenie opieki dla najmłodszych pacjentów zarówno w lewobrzeżnej jak i w prawobrzeżnej części miasta, ale również oszczędności w administracyjno-organizacyjnej działalności szpitala - to główne założenia koncepcji. Zarząd Województwa przyjął informację w tej sprawie. Teraz będzie można rozpocząć prace nad harmonogramem działań.

Otwarcie w styczniu br. w placówce przy ul. Mącznej dziecięcego SOR-u i lądowiska dla helikopterów oraz przeniesienie tam w ramach budowy Zachodniopomorskiego Centrum Opieki nad Matką i Dzieckiem wszystkich szpitalnych oddziałów sprawiło, że w medycznym kompleksie przy ul. Św. Wojciecha zwolniła się powierzchnia. Dzięki nowej koncepcji zagospodarowania przez lecznicę Zdroje tej nieruchomości, do działających na parterze obiektu poradni pulmonologicznej, okulistycznej, endokrynologicznej, położniczo-ginekologicznej, rentgenodiagnostycznej, leczenia muskowiscydozy i zeza, chirurgii ogólnej i medycyny sportowej, dołączyć ma z budynku przy ul. Marii Curie-Skłodowskiej opieka rehabilitacyjna. Pomieszczenia przy ul. Św. Wojciecha na wszystkich pozostałych kondygnacjach przeznaczone będą z kolei na dzierżawę pod działalność medyczną.

Uwolniona nieruchomość przy ul. Marii Curie-Skłodowskiej zostałaby wystawiona na sprzedaż. Środki uzyskane ze sprzedaży mogłyby zasilić budżet na dalsze remonty i doposażenie budynku przy ul. Św. Wojciecha oraz modernizację Oddziału Psychiatrii przy ul. Mącznej.


Komentarze / 0

musisz zalogować się, aby dodać komentarz... → Zaloguj się | Rejestracja