zachodniopomorskie info

 • Kolejna zachodniopomorska miejscowość będzie miała nowe centrum przesiadkowe

  Kolejna zachodniopomorska miejscowość będzie miała nowe centrum przesiadkowe

  Nowe miejsce do przesiadek w Grzybowie to 2 parkingi, prawie 40 miejsc postojowych i wiata przystankowa. Przy okazji poprawi się infrastruktura drogowa, jak i przybędzie udogodnień dla rowerzystów. Inwestycja wspierana będzie eurofunduszami Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020. W poniedziałek, 3 sierpnia br. doszło do podpisania porozumienia o dofinansowaniu przedsięwzięcia. W Urzędzie Gminy w Kołobrzegu umowę parafowali członek Zarządu Województwa Anna Bańkowska i wójt Włodzimierz Popiołek.

  Więcej
 • Przejęcie Ogrodu Dendrologicznego w Przelewicach

  Przejęcie Ogrodu Dendrologicznego w Przelewicach

  Więcej
 • Wolin z rybą na talerzu

  Wolin z rybą na talerzu

  Porty rybackie zaczynają się promować! Po Stepnicy, Dziwnowie i Międzyzdrojach przyszedł czas na Wolin. Kilka dni temu Wolińskie Stowarzyszenie Rybaków, oraz Gmina Wolin- zaprosili mieszkańców oraz turystów i gości do  udziału w festynie pt. „Wolin z rybą na talerzu”, który  promował  zdrowy styl odżywiania na bazie potraw z ryb. Podczas festynu, odbywały się spotkania edukacyjne związane z rybactwem, kucharze zaprosili na spotkania kulinarne, promowano prace rybaków łowiących na wewnętrznych wodach morskich naszego regionu. Nie zbrakło też  muzyki i dobrej zabawy.

  Więcej
 • Restaurator tworzy kulturę miasta

  Restaurator  tworzy  kulturę miasta

  Kiedy skromna, młoda dziewczyna zabierała się za realizacje swoich marzeń, nikt nie przypuszczał, że pomysł uda się zrealizować. 

  Więcej
 • Międzyzdroje - nie tylko morze

  Międzyzdroje - nie tylko morze

  Międzyzdroje - nadmorski kurort, który od  zawsze kojarzony jest z morzem, piękną plażą, gwizdami  teatru i filmu oraz żubrami. Od pewnego czasu samorządowcy  próbują przekonać turystów, że miasto i gmina prócz morza oferują urokliwe  knieje Wolińskiego Parku Narodowego z infrastrukturą, która pozwoli na odpoczynek od zgiełku zatłoczonej plaży. Proponują też sporo atrakcji poza plażą, rewitalizują parki miejskie.

  Więcej
 • 25 mln złotych dla zachodniopomorskich szkół i samorządów

  Więcej
 • Gem,set,mecz

  Seniorzy na korcie

  Walka o każdą piłkę, soczyste uderzenia, bekhendy i forhendy jak 30 lat wcześniej. Seniorzy ze Świnoujścia nie odpuszczają i dwa razy w tygodniu spotykają się na korcie tenisowym, by rozegrać kolejny zacięty mecz, pokłócić się o najmniejszy aut, spotkać się z przyjaciółmi, pogadać, popracować nad stanem swojego zdrowia.

  Więcej
 • Lepsza diagnostyka koronawirusa na Pomorzu Zachodnim

  Urząd Marszałkowski wdraża program monitorowania i prewencji  epidemii

  Więcej
 • Dodatkowe 27,5 mln zł dla zachodniopomorskiej opieki medycznej i ratownictwa

  Więcej
 • Boje w Stepnicy

  Boje w Stepnicy

  Więcej