zachodniopomorskie info

 • Jan Sylwestrzak nie żyje

  Jan Sylwestrzak nie żyje

  Odszedł Jan Sylwestrzak – dziennikarz, publicysta, były wicewojewoda zachodniopomorski. Był jedną z legend Telewizji Szczecin.

  Więcej
 • Blisko 10 mln dofinansowania z RPO

  Związek Miast i Gmin Pojezierza Drawskiego inwestuje w czystą wodę. Blisko 10 mln dofinansowania z RPO

  Więcej
 • Sąsiedzi sąsiadom na Boże Narodzenie

  Sąsiedzi sąsiadom na Boże Narodzenie

  6 grudnia, w hali sportowej Zespołu Szkół im. Ignacego Łukasiewicza w Policach odbędzie się wyjątkowe wydarzenie. W tym dniu gospodarze zapraszają na specjalną imprezę bożonarodzeniową, mającą na celu zintegrowanie społeczności polskiej oraz niemieckiej.

  Więcej
 • Zabytek sakralny w Gryficach po zmianach. Renowacja za sprawą funduszy unijnych.

  Wypiękniał kolejny zabytek architektury sakralnej na Ziemi Gryfickiej. Zakończyła się kompleksowa konserwacja Kościoła Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Gryficach. 

  Więcej
 • Aż 64% Polek nie uprawia żadnego sportu 

  W Polsce z roku na rok dynamicznie rośnie liczba ludzi otyłych. Mimo mody na zdrowy i aktywny tryb życia, panującej już od kilku sezonów, wciąż źle się odżywiamy, a wiele z nas nie uprawia żadnego sportu. Jak na tym tle wypadają Polki? Jak często ćwiczą, jakie są ich ulubione aktywności fizyczne – sprawdził serwis Prezentmarzeń pytając o opinie 770 kobiet.

  Więcej
 • 25 lat w trosce o środowisko

  25 lat w trosce  o środowisko

  Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska w Szczecinie wraz z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz pozostałymi wojewódzkimi funduszami tworzą system finansowania  ochrony środowiska  w Polsce.  Szczeciński Fundusz od 25. lat  konsekwentnie wspiera realizację inwestycji proekologicznych, dotyczących m.in. ochrony powietrza, wód i gleby, gospodarki wodno- ściekowej, a także rozwoju odnawialnych źródeł energii.

  Więcej
 • Zmarła Ewa Kostańska.

  Ewa Kostańska to jedna z legend szczecińskiej Telewizji. Dziennikarka, reporterka, wieloletni wydawca Kroniki, specjalistka przede wszystkim od tematów medycznych, ale nie tylko. Oświata, sprawy morskie, historia i ogromny dorobek w czasie 30 lat pracy w Telewizji Szczecin.

  Więcej
 • Rozpoczęła się rekrutacja

  Rozpoczęła się rekrutacja kandydatów / kandydatek do Rady Młodzieży Województwa Zachodniopomorskiego na rok 2019. Kandydatów na swoich przedstawicieli mogą typować m.in. organizacje pozarządowe młodzieżowe lub też prowadzące działania na rzecz młodzieży, młodzieżowe rady miast i gmin, organizacje akademickie, a także szkoły średnie, na których terenie nie została powołana młodzieżowa rada.

  Więcej
 • Duńska nagroda królewska po raz drugi dla firmy z Pomorza Zachodniego

  Duńska nagroda królewska po raz drugi dla firmy z Pomorza Zachodniego

  Kolejna zachodniopomorska firma wyróżniona za promocję duńskiego eksportu i dobrych praktyk biznesowych. Zlokalizowana w Stargardzie Specma specjalizuje się w produkcji zespołów hydraulicznych, a na Pomorzu Zachodnim jest obecna już od ponad 9 lat.

  Więcej
 • Koniec z nierównymi płytami.

  Kolejny odcinek DW 102 przebudowany

  Więcej