zachodniopomorskie info

 • Dodatkowe karetki do walki z COViD-19

  Dodatkowe karetki do walki z COViD-19. WSPR z 4 nowymi ambulansami

  Setki tysięcy wyjazdów i kilka milionów przejechanych kilometrów – tak wyglądały coroczne statystyki działania zachodniopomorskiego pogotowia jeszcze przed pandemią. W dobie koronawirusa akcji ratowniczych jest znacznie więcej. By utrzymać sprawną ochronę ludzkiego życia potrzeba m.in. specjalistycznego sprzętu. O 4 nowe ambulanse powiększyła się flota karetek Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego. Zakup był możliwym dzięki unijnym funduszom skierowanym do walki z COViD-19 przez Marszałka Województwa w ramach Zachodniopomorskiego Pakietu Antykryzowego. 

  Więcej
 • Pomorze Zachodnie na 10 lat z POLREGIO

  Pomorze Zachodnie na 10 lat z POLREGIO

  Regionalne połączenia kolejowe na Pomorzu Zachodnim nawet przez następnych 10 lat będą obsługiwane przez POLREGIO. Marszałek województwa Olgierd Geblewicz i wicemarszałek Tomasz Sobieraj podpisali umowę z władzami kolejowej spółki. Kontrakt zakłada utrzymanie rocznej pracy eksploatacyjnej na poziomie 5,8 mln pociągokilometrów. Codziennie uruchamianych będzie średnio około 240 pociągów.

  Więcej
 • Zagłosuj na najciekawsze projekty Pomorza Zachodniego 

  - internetowe głosowanie

  Więcej
 • Covid a gospodarka na pograniczu.

  Covid a gospodarka na pograniczu.
  Firmy z Polski i Niemiec dzielą się wiedzą i doświadczeniem

  Jak mocno pandemia COVID spowolniła zachodniopomorską gospodarkę? Jak wygląda rynek pracy w 2020 r.? Co się dzieje w biznesie? W tym szczególnie trudnym czasie polscy oraz niemieccy przedsiębiorcy będą rozmawiać o współpracy gospodarczej na pograniczu. Wydarzenie – w trybie online - zaplanowano 26. listopada i weźmie w nim udział marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz.

  Więcej
 • Startują prace przy budowie Centrum Opieki Długoterminowej w SZGiChP w Koszalinie

  Rusza budowa Centrum Opieki Długoterminowej w Specjalistycznym Zespole Gruźlicy i Chorób Płuc w Koszalinie. Nowy obiekt ma być gotowy do września 2022 roku. Budynek powstanie dzięki środkom budżetu województwa, budżetu państwa, a przede wszystkim dzięki wsparciu funduszami unijnymi.

  Więcej
 • W studiu szczecińskiej Akademii Sztuki aktorzy Teatru Współczesnego Krystyna Maksymowicz i Arkadiusz Buszko nagrali słuchowisko, którego bohaterką jest Szczecinianka – Helena Majdaniec, a tekst stworzył Rafał Podraza.

  Więcej
 • Marszałek Olgierd Geblewicz czeka na podpis PPL pod wsparciem dla lotniska w Goleniowie i upublicznienie dokumentu
  Samorząd Województwa dotrzymał zobowiązań wobec Portu Lotniczego Szczecin – Goleniów i uruchamia 40 mln zł, a teraz czeka na Państwowe Przedsiębiorstwo „Porty Lotnicze”. W specjalnym liście do Prezesa PPL, marszałek Olgierd Geblewicz wskazał, że oczekuje podpisu prezesa Mariusza Szpikowskiego pod Aneksem nr 3 do Porozumienia Wspólników, a następnie upublicznienia tego kluczowego pisma. Dokument określa wysokość wsparcia wspólników dla lotniska w najbliższych latach.

  Więcej
 • 34 jednostki OSP z Grantami Strażackimi marszałka  

  Granty Strażackie zostaną wykorzystane na przeprowadzenie niezbędnych prac remontowych, modernizacyjnych lub konserwatorskich w 34 budynkach Ochotniczych Straży Pożarnych w regionie. Łącznie na ten cel Samorząd Województwa Zachodniopomorskiego przeznaczy ponad 318 tys. zł. Najwięcej dotacji – bo aż sześć – udało się zdobyć jednostkom z powiatu gryfińskiego.

  Więcej
 • Czas na wielkie inwestycje-Wolin

  Czas na wielkie inwestycje-Wolin

  Wolin to miasto od lat kojarzone z Wikingami i pradziejami naszego państwa. Co roku rzesze turystów odwiedzają miasto i gminę, by dotknąć historii w znanym w całej Europie Skansenie Słowian i Wikingów. Jednak miasto to nie tylko Skansen. Aby podwyższyć komfort życia mieszkańcom i uatrakcyjnić pobyt turystom, powstają nowe inwestycje miejskie. Rozpoczęto szeroko zakrojone prace nad rozwojem infrastruktury turystycznej.

  Więcej
 • Hybrydy dla Pomorza Zachodniego powstają w Nowym Sączu

  Dwa zakupione przez Pomorze Zachodnie w lipcu tego roku pociągi hybrydowe powstają w Nowym Sączu. Prace idą zgodnie z harmonogramem. W tym tygodniu fabrykę NEWAGU odwiedził wicemarszałek Tomasz Sobieraj, który mógł z bliska zobaczyć jak powstają nowe składy dla naszego regionu. 

  Więcej