zachodniopomorskie info

 • Małgorzata Frymus dziennikarka Polskiego Radia Szczecin - Dziennikarzem Roku 2018

  Więcej
 • Prawdziwe święto kobiet

  Prawdziwe święto kobiet 

  Tak można określić trwający od 4- go  a zakończony 9- go  marca  I – szy  Transgraniczny Festiwal Kobiet, który odbył się w Szczecinie. Na bogaty i różnorodny kalendarz imprezy złożyło się ponad 40 spotkań, dyskusji, wystaw, warsztatów i pokazów filmowych. Odbywały się w kilku obiektach naszego miasta. Były to księgarnie, sale filmowe, miejsca spotkań kultury alternatywnej i działalności społecznej grup artystycznych oraz organizacji pozarządowych. Wobec wielości propozycji uczestnikom pozostał bardzo subiektywny wybór wydarzeń.

  Więcej
 • Agnieszka Wilczyńska

  Agnieszka Wilczyńska szczecinianka z urodzenia obywatel świata przez talent.

  Za kilka dni gościem kolejnej Gali Dziennikarskiej „Złote Kaczki” będzie znakomita wokalistka jazzowa, szczecinianka Agnieszka Wilczyńska. Obsypana wieloma prestiżowymi nagrodami, koncertująca w największych salach koncertowych świata: Carnegie Hall w Nowym Jorku  zgodziła się zaśpiewać specjalnie dla  miasta o którym nigdy nie zapomina. Artystce na fortepianie będzie akompaniował jazzman, kompozytor, aranżer leader z jednego z najważniejszych zespołów  w europejskim jazzie „Andrzej Jagodziński Trio” -  Andrzej Jagodziński.

  Więcej
 • Festiwal nie tylko dla kobiet

  Festiwal  nie tylko dla kobiet

  rozmowa z Moniką Lesner, dziennikarką , koordynatorką projektów, spiritus movens  i organizatorką I – ego Transgranicznego Festiwalu Kobiet

  Więcej
 • I Transgraniczny Festiwal Kobiet

  W dziesięciu wyjątkowych miejscach Szczecina, od 3 do 10 marca 2019 r., będzie można spotkać się ze wspaniałymi, odważnymi i mądrymi kobietami funkcjonującymi w obszarze Szczecin – pogranicze – Berlin. Zaplanowano ponad 40 warsztatów i spotkań. Przed nami pierwszy taki festiwal w stolicy Pomorza Zachodniego. – Siłą mieszkańców naszego regionu jest otwartość, dlatego od lat kibicuję i wspieram wszystkie przedsięwzięcia, które przyczyniają się do wzmacniania dobrych, transgranicznych relacji. Festiwal będzie świetną okazją do dyskusji, wymiany poglądów, pomysłów na temat życia po obu stronach granicy – zachęca do udziału Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz, który wydarzenie objął honorowym patronatem.

  Więcej
 • Kto zostanie sołtysem roku?

  Kto zostanie sołtysem roku?

  Trwa konkurs na najlepszego lidera lokalnych społeczności

  Więcej
 • Sportowa promocja Pomorza Zachodniego. Ruszył konkurs dla klubów

  Sportowa promocja Pomorza Zachodniego. Ruszył konkurs dla klubów 

  Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego przeznaczył 500 tys. zł dla zachodniopomorskich klubów, które występują w najwyższych ligach. W zamian będą promowały Pomorze Zachodnie. Wnioski można składać do 18 marca br.
  Więcej
 • ZAPROSZENIE NA BENEFIS

  ZAPROSZENIE NA BENEFIS

                        Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków Ewy Staneckiej

  Stowarzyszenie Dziennikarzy Rzeczypospolitej Polskiej „Pomorze Zachodnie” i Książnica Pomorska zapraszają na benefis  Ewy Staneckej, który odbędzie się 22. 02.19 o godz. 18.00  w Sali im. Zbigniewa Herberta w Książnicy Pomorskiej  w Szczecinie.

  Więcej
 • Szczecin inwestuje w kulturę

  Szczecin inwestuje w kulturę

  Budowa nowego budynku teatru, Dom Kultury Słowianin w nowej szacie, budowa Centrów Aktywności Lokalnej w dzielnicach Szczecina to najnowsze inwestycje w rozwój kultury miasta w 2019 r. Władze Szczecina nie zapomina też o zabytkach – pieczołowicie odbudowywana i remontowana jest słynna Willa Lentza.

  Więcej
 • Wyjątkowy wernisaż wystawy zdjęć Rafała Rataja w Książnicy Pomorskiej

  W minioną sobotę, 12 stycznia, odbył się długo wyczekiwany wernisaż wystawy „Rafał Rataj - Jego mały, wielki Kosmos”. Wystawa, zorganizowana po niestety przedwczesnej śmierci utalentowanego autora zdjęć, cieszyła się ogromnym zainteresowaniem już w dniu wernisażu.

  Więcej