zachodniopomorskie info

 • Pokonać COVID w szkole

  „Pokonać COVID w szkole”
  – to nowy projekt skierowany do nauczycieli. Realizowany przez Zachodniopomorskie Forum Organizacji Socjalnych ZaFos wspólnie z partnerem niemieckim Uckermarkischer Bildungsverbund gGmbH.

  Więcej
 • Marszałek i parlamentarzyści o uzdrowiskach i rehabilitacji pocovidowej

  Marszałek i parlamentarzyści o uzdrowiskach i rehabilitacji pocovidowej

  W Kołobrzegu odbywa się posiedzenie Zachodniopomorskiego Zespołu Parlamentarnego. Miejsce wybrano nieprzypadkowo, ponieważ tematem dyskusji parlamentarzystów oraz samorządowców są uzdrowiska i pomoc rządu dla nadmorskich gmin turystycznych

  Więcej
 • Warto spróbować

  Warto spróbować

  Master of Business Administration zaprasza na XXXI edycję studiów podyplomowych w semestrze letnim roku akademickiego 2020/2021. 

  Więcej
 • Kołobrzeg ma mieszkanie, które daje szansę na samodzielność

  Kołobrzeg ma mieszkanie, które daje szansę na samodzielność

  Podczas treningów samodzielności uczą się zwyczajnego życia – gotują, sprzątają, ale też odpoczywają, rozwijają swoje zainteresowania. 

  Więcej
 • Dodatkowe karetki do walki z COViD-19

  Dodatkowe karetki do walki z COViD-19. WSPR z 4 nowymi ambulansami

  Setki tysięcy wyjazdów i kilka milionów przejechanych kilometrów – tak wyglądały coroczne statystyki działania zachodniopomorskiego pogotowia jeszcze przed pandemią. W dobie koronawirusa akcji ratowniczych jest znacznie więcej. By utrzymać sprawną ochronę ludzkiego życia potrzeba m.in. specjalistycznego sprzętu. O 4 nowe ambulanse powiększyła się flota karetek Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego. Zakup był możliwym dzięki unijnym funduszom skierowanym do walki z COViD-19 przez Marszałka Województwa w ramach Zachodniopomorskiego Pakietu Antykryzowego. 

  Więcej
 • Pomorze Zachodnie na 10 lat z POLREGIO

  Pomorze Zachodnie na 10 lat z POLREGIO

  Regionalne połączenia kolejowe na Pomorzu Zachodnim nawet przez następnych 10 lat będą obsługiwane przez POLREGIO. Marszałek województwa Olgierd Geblewicz i wicemarszałek Tomasz Sobieraj podpisali umowę z władzami kolejowej spółki. Kontrakt zakłada utrzymanie rocznej pracy eksploatacyjnej na poziomie 5,8 mln pociągokilometrów. Codziennie uruchamianych będzie średnio około 240 pociągów.

  Więcej
 • Zagłosuj na najciekawsze projekty Pomorza Zachodniego 

  - internetowe głosowanie

  Więcej
 • Covid a gospodarka na pograniczu.

  Covid a gospodarka na pograniczu.
  Firmy z Polski i Niemiec dzielą się wiedzą i doświadczeniem

  Jak mocno pandemia COVID spowolniła zachodniopomorską gospodarkę? Jak wygląda rynek pracy w 2020 r.? Co się dzieje w biznesie? W tym szczególnie trudnym czasie polscy oraz niemieccy przedsiębiorcy będą rozmawiać o współpracy gospodarczej na pograniczu. Wydarzenie – w trybie online - zaplanowano 26. listopada i weźmie w nim udział marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz.

  Więcej
 • Startują prace przy budowie Centrum Opieki Długoterminowej w SZGiChP w Koszalinie

  Rusza budowa Centrum Opieki Długoterminowej w Specjalistycznym Zespole Gruźlicy i Chorób Płuc w Koszalinie. Nowy obiekt ma być gotowy do września 2022 roku. Budynek powstanie dzięki środkom budżetu województwa, budżetu państwa, a przede wszystkim dzięki wsparciu funduszami unijnymi.

  Więcej
 • W studiu szczecińskiej Akademii Sztuki aktorzy Teatru Współczesnego Krystyna Maksymowicz i Arkadiusz Buszko nagrali słuchowisko, którego bohaterką jest Szczecinianka – Helena Majdaniec, a tekst stworzył Rafał Podraza.

  Więcej